УКРАЇНА

Генпрокуратура хоче змусити НАБУ працювати за старими правилами — Касько

УКРАЇНА/Генпрокуратура хоче змусити НАБУ працювати за старими правилами — Касько
Зберегти
Вигляд

Національне антикорупційне бюро почало проявляти ознаки незалежності в своїй роботі і це викликало реакцію з боку Генпрокуратури. 

Про це в ефірі Громадського, коментуючи конфлікт між НАБУ та ГПУ, повідомив екс-заступник генпрокурора Віталій Касько.

За його словами, Генпрокуратура має визнати спроби тиску на детективів і в майбутньому не втручатися в роботу НАБУ.  Однак, жодної офіційної реакції з боку генерального прокурора досі немає, зауважив Касько.

«Це свідчить про те, що, нажаль, Україна ще не стала цивілізованою європейською країною. Такого роду дії мають викликати негайну реакцію з боку держорганів за будь-якими європейськими стандартами. Мають бути відсторонені від роботи люди, які підозрюються, має бути проведене ефективне розслідування», — сказав він.

Касько також відзначив, що Дмитро Сус, який фігурує в конфлікті НАБУ і ГПУ, рік тому організовував стеження за слідчими Генеральної інспекції. За такі незаконні дії, Сус був підвищений, відмітив Касько.

«Сус займався переслідуваннями за вказівкою тих самих людей, які зараз залишаються в ГПУ. Ця людина від слідчого прокуратури стала заступником начальника департаменту ГПУ. Це говорить про те, що виконання такого роду замовлень не тягне за  собою відповідальність, як мало би бути в нормальній  країні, а заохочується», — сказав Касько.

За словами екс-заступника генпрокурора, безкарність за такі дії призвела до перевищення повноважень з боку ГПУ.

«Якщо раніше вони вчиняли незаконні дії прослуховування, стеження, то тепер вони дійшли до катувань. Сьогодні ми чуємо про те, щодо працівників НАБУ застосовувались катування»—додав він.

Нагадаємо, про відкритий конфлікт між НАБУ та ГПУ стало відомо 5 серпня, коли представники Генпрокуратури прийшли до офісу Бюро для проведення обшуків. Очолював посланців з ГПУ Дмитро Сус із департаменту особливо важливих економічних справ. Керівництво НАБУ відмовилося пускати прокурорів і навіть залучило власний спецназ. Як заявили в Бюро — «для уникнення провокацій».

Однак, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган пізніше написала у Facebook, що слідчі ГПУ все ж вилучили певну частину документів. Предметом конфлікту стали матеріали, які стосувалися проведення негласних слідчих дій, зокрема – прослуховування телефонів.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження проти співробітників Генпрокуратури за незаконне викрадення і тортури. 

Про ситуацію між НАБУ та Генпрокуратурою читайте в матеріалі Громадського: «НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро».

Пов`язані новини