Генеральна прокуратура Румунії проведе 4 вересня допит міськголови Бухареста Габріели Фіреї через розгін демонстрантів 10 серпня на площі Вікторія в столиці країни.

Генеральна прокуратура Румунії проведе 4 вересня допит міськголови Бухареста Габріели Фіреї через розгін демонстрантів 10 серпня на площі Вікторія в столиці країни.

Про це повідомляє Stirileprotv‏.

За даними видання, Фірея фігурує у справі як свідок. Разом із очільницею Бухареста Генпрокуратура планує допитати її заступника Ауреліана Бедулеску.

Крім того, у прокуратурі розповіли, що отримали понад 750 скарг на дії правоохоронців від постраждалих учасників акції протесту.

Нагадаємо, 20 серпня помер чоловік, постраждалий під час антиурядових протестів.

10 серпня в Румунії почалися антиурядові протести членів румунської діаспори з різних країн світу. 

Перед будівлею уряду мітингували румуни з Франції, Італії, Швеції, Німеччини, Норвегії та США.

Вони протестували через «укорінену корупцію», низькі заробітні плати і спроби уряду послабити судову владу у країні. Під час протестів у Бухаресті між протестувальниками та поліцією сталися сутички. Поліція застосовувала проти мітингувальників сльозогінний газ і водомети.

Під час сутичок на антиурядовому мітингу емігрантів перед будівлею уряду Румунії у Бухаресті постраждали понад 435 людей.

Президент Румунії Клаус Йоганніс засудив дії правоохоронців під час розгону антиурядового протесту у Бухаресті.

12 серпня у Румунії продовжилися вуличні протести за межами Бухареста, люди вийшли на протестні акції у різних частинах країни.

Генпрокуратура Румунії порушила справу щодо дій правоохоронців під час розгону антиурядового протесту у Бухаресті.

Румунський активіст і президент Forum Anaytics Сорін Іоніце заявив в коментарі Громадському, що розгін демонстрації в могли спровокувати

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile