Генеральна прокуратура України закрила справу проти нафтогазової компанії Burisma Group, кінцевим власником якої є колишній міністр екології часів Віктора Януковича Микола Злочевський.

Генеральна прокуратура України закрила справу проти нафтогазової компанії Burisma Group, кінцевим власником якої є колишній міністр екології часів Віктора Януковича Микола Злочевський.

Про це йдеться у повідомленні компанії Burisma Group.

«Міжнародна енергетична Група Burisma з активами в Україні повідомляє про завершення всіх процесуальних і судових справ в Україні проти президента Групи Миколи Злочевського та операційних компаній, що входять до складу Burisma Group. Це рішення є результатом спільної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури України та Burisma Group», — йдеться у повідомленні.

Сам Злочевський заявив, що завершення всіх процесуальних дій навколо Burisma Group «дозволить більш інтенсивно нарощувати виробництво, збільшувати інвестиції у видобуток, залучати міжнародні компанії в Україну».

У Burisma також повідомили, що за останні два роки компанія сплатила понад 5 млрд грн податків до бюджетів усіх рівнів.

В Генпрокуратурі ж заявили, що за результатами досудового розслідування у справі Злочевського не встановлено порушень податкового законодавства.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит депутата від «Блоку Петра Порошенка» Віктора Чумака від 29 грудня. 

Зазначимо, що 24 грудня журналістка Ольга Василевська повідомила про зустріч Злочевского з народний депутатом від «Блоку Петра Порошенка» та соратником президента Петра Порошенко Ігорем Кононенком. Зустріч відбулася в одному з ресторанів Відня.

Міжнародну енергетичну групу Burisma, кінцевим бенефіціаром якої є Микола Злочевський, підозрювали в ухиленні від сплати податків на суму близько 1 млрд грн за останні два роки.

ГПУ оголосила Злочевського у розшук в січні 2015-го. 

7 липня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що ГПУ розслідує нову схему розкрадання українського газу, до якої може бути причетний Злочевський. Тоді Печерський райсуд Києва наклав арешт на 20 свердловин газодобувної компаній «Еско-Північ», до яких причетний екс-міністр. 

13 вересня 2016 Печерський райсуд зобов'язав Генпрокуратуру прийняти рішення про припинення розшуку Злочевського.

Поділитись: