УКРАЇНА

Генпрокурор Луценко провів перші кадрові перестановки в ГПУ (СПИСОК)

УКРАЇНА/Генпрокурор Луценко провів перші кадрові перестановки в ГПУ (СПИСОК)
Зберегти
Вигляд

Генеральний прокурор України Юрій Луценко провів кадрові перестановки в ГПУ.

Про це він повідомив на своєму першому брифінгу для преси в Києві.

«Президент мене призначив з двома цілями: реформувати систему, дати блискавичний результат», – сказав Луценко.

За його словами, до рівня Департаменту буде підвищено управління спецрозслідувань під керівництвом Сергія Горбатюка.

«Горбатюк отримав завдання підготувати і пройти всю процедуру заочного засудження про розстріли на Майдані», – сказав Луценко, додавши, що тепер департамент підпорядковуватиметься виключно йому.

Горбатюку, окрім справи Майдану, додалась справа узурпації влади Януковичем, справа щодо сина екс-президента, щодо діяльності екс-міністра екології Злочевського і також справу щодо «вишок Бойка».

Першому заступнику Головного військового прокурора Володимиру Жербицькому будуть передані справи екс-голови Національного банку Сергія Арбузова, олігарха Сергія Курченка та 4 справи відносно екс-міністра зборів і доходів Олександра Клименка, які він вивчатиме, за словами Луценка, на закритому поверсі ГПУ.

Генпрокурор сказав, що знає Жербицького як високопрофесійну людину.

Водночас торік в інтерв'ю одному із російських сайтів Клименко сказав, що в ГПУ є «здорові сили», серед них він назвав і прізвище Жербицького.

Також Луценко призначив помічника федерального прокурора США Богдана Вітвицького головою комісії з набору співробітників інспекції в ГПУ.

Керувати управлінням внутрішньої безпеки ГПУ призначено Петра Шкутяка, депутата від БПП в Івано-Франківській міськраді, бійця добровольчого батальйону «Айдар». 

Батько Петра Шкутяка, Зіновій, в 2006 році обирався до Верховної Ради від «Нашої України», а в 2007 році – від «Нашої України – Самооборони», список якої очолював Луценко.

Першим заступником Генпрокурора призначено депутата від «Народного фронту» Дмитра Сторожука.

На питання журналістів, чому саме цю кандидатуру було обрано, Луценко відповів, що рішення було його власним.

«Я вважаю, що сюди мають прийти нові люди. Він юрист, молодий, має зв'язки з другою за чисельністю фракцією», – сказав Луценко про депутата від «Народного фронту».

Ще одним заступником Генпрокурора став радник посольства України і Італії Євген Єнін, який займатиметься міжнародним співробітництвом.

Правозахисницю, члена правління міжнародного благодійного фонду «Відродження» Валентину Теличенко призначено заступницею генпрокурора з питань реформування.

Вона відома тим, що була адвокатом вдови Георгія Гонгадзе – Мирослави Гонгадзе. Також була захисником Юрія Луценка.

Юрій Столярчук залишається заступником Генпрокурора. Він єдиний зберіг посаду заступника від часів Віктора Шокіна, попри звинувачення у пресі, що саме через нього в ГПУ депутат від БПП Грановський керує департаментом з розслідування та нагляду в кримінальних провадженнях у сфері державної служби та власності.

Тепер у Столярчука навіть додалось повноважень. Окрім слідчих він керуватиме тепер і усіма прокурорами.

Зауважимо, що Столярчук вів справу Гонгадзе, був і досі залишається керівником групи слідчих в цій справі.

Щодо Департаменту з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності (так званого департаменту «Кононенка-Грановського»), який очолює Володимир Гуцуляк, Генпрокурор анонсував, що цей департамент буде займатись резонансними економічними злочинами.

«Департамент Гуцуляка не буде підпорядковуватись ніякому депутату, він буде підпорядковуватись тепер мені. Я подивися на його справи. Ці справи були сумнівними, чому цей департамент був виведений з головного слідчого управління для мене залишилось незрозумілим. Тому я повернув в слідство цей департамент. Воно буде займатись резонансними економічними злочинами. А не казино, як раніше. Тепер він буде займатись «Укргазвидобуванням»», – сказав Луценко.

Луценко також сказав, що попросив написати заяви на звільнення першого заступника генерального прокурора України Юрія Севрука, заступників генпрокурора Романа Говду і Олега Заліска.

На питання щодо розслідування справ Гонгадзе, Чорновола, отруєння Ющенка, Генпрокурор не дав конкретної відповіді.

«Я, на жаль, не можу дати відповідь по резонансних справах, можливо якась може бути закрита», – сказав він.

Щодо справи по Іловайську, Луценко обіцяє направити її до суду по завершенні всіх експертиз.

Також, за словами Луценка, провадження щодо екс-заступника генпрокурора Віталія Каська передадуть у Національне антикорупційне бюро України, а справу щодо голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна стосовно начебто розкрадання виділених урядом США і європейськими партнерами коштів на реформування прокуратури закриють.

Щодо документів про можливу корупцію керівництва «Партії регіонів», Луценко повідомив, що антикорупційний прокурор Холодницький доповів, що нема поки що провадження, бо вони аналізують документи.

«Є домовленість з Горбатюком по цій справі. Я запитував в НАБу, вони кажуть, що на цих документах підписи є», – сказав Генпрокурор.

Також Луценко прокоментував інформацію про закриття справи проти екс-міністра юстиції Олени Лукаш.

«Я б на її місці так швидко не радів. Ми маємо отримати документи з однієї з держустанов. І тоді справа буде поновлена», – сказав він.

Коментуючи справу по «вишках Бойка», Луценко сказав, що на даний час жодної справи щодо притягнення до відповідальності немає.

Також Генпрокурор прокоментував справу щодо екс-депутата Юрія Іванющенка.

«Справа не буде лежати мертвим вантажем, якщо ви натякаєте, чи можуть депутати її закрити, я скажу, що ні», – повідомив Луценко.

На запитання журналістки Громадського, чи звільнений з Генпрокуратури хтось з керівництва за неналежне виконання обов’язків Луценко сказав, що ні, і що цим буде займатись управління внутрішньої безпеки під керівництвом Шкутяка.

Пов`язані новини