Про це Юрій Луценко повідомив, відповідаючи на запитання журналіста Громадського.

Генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що працівники Національного антикорупційного бюро намагалися вдруге встановити прослуховувальний пристрій у приміщенні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, якою керує Назар Холодницький.

Про це Юрій Луценко повідомив, відповідаючи на запитання журналіста Громадського.

«Мною було санкціоновано, а потім судом дано дозвіл на ведення НСРД (прослушки – ред) щодо одного з працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, в рамках кримінальної справи, яку веде НАБУ», — сказав Луценко.

19 вересня спецназ НАБУ побився з працівниками поліції, прокурорами САП і співробітниками Управління держохорони. Це сталося біля будівлі САП. За словами Назара Холодницького, працівники НАБУ хотіли встановити «жучок», але охоронці це помітили. Зі свого боку, в НАБУ заперечили інформацію про спробу встановити жучок.

«У двох випадках, коли наш дозвіл і санкції суду були надані для прослуховування САП, оперативні працівники НАБУ були, м’яко кажучи, не на висоті. Серед білого дня тягнути катушку для забезпечення оперативно-технічних засобів – на моїй пам’яті, навіть у віддалених районах Закарпаття такого не було», — сказав Луценко.

За словами Генпрокурора, справа розслідується детективами НАБУ разом із кримською прокуратурою: «провадження розслідується щодо застосування оперативно-технічних заходів щодо одного з прокурорів САП ведеться в рамках кримінального провадження НАБУ та кримської прокуратури».

Слід зазначити, що у 2014-2015 роках нинішній керівник САП Назар Холодницький працював першим заступником прокурора Автономної Республіки Крим.

Нагадаємо, 19 вересня біля приміщення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сталися сутички між працівниками відомства і поліцією з одного боку співробітниками Національного антикорупційного бюро з іншого.

У САП заявили, що працівнки НАБУ «здійснювали незаконні оперативно-технічні заходи», зокрема прослуховували будівлю САП.

Водночас директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що НАБУ не прослуховувало очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, а також наголосив, що не знає причин блокування авто НАБУ працівниками САП.

Справу щодо сутичок між працівниками НАБУ та САП буде розслідувати Служба безпеки України. НАБУ також повідомило, що проведе службове розслідування через конфлікт працівників Бюро з антикорупційною прокуратурою

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile