УКРАЇНА

Генпрокурор направив до Ради подання про затримання депутата Бакуліна

16 лютого, 2018 15:40
УКРАЇНА/Генпрокурор направив до Ради подання про затримання депутата Бакуліна
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про притягнення до кримінальної відповідальності, надання згоди на затримання, подання про обрання запобіжного заходу народному депутатові від «Опозиційного блоку» Євгену Бакуліну.

Генеральний прокурор Юрій Луценко направив до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності екс-голови НАК «Нафтогаз України», депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна.

Про це повідомила прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган. 

«Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про притягнення до кримінальної відповідальності, надання згоди на затримання, подання про обрання запобіжного заходу народному депутатові від «Опозиційного блоку» Євгену Бакуліну. Подання направлені до Верховної Ради України», — зазначила вона. 

Подання щодо Бакуліна стосуватиметься прохання на притягнення до кримінальної відповідальності, зокрема за статтями «створення організованого злочинного угруповання» і «розкрадання державних коштів», заявив раніше Луценко.  

Кримінальне провадження пов'язане із незаконними оборудками Нафтогазу і «Чорноморнафтогазу» («дочка» «Нафтогазу») у 2011-2013 роках, тобто так званої справи «вишок Бойка». За словами Луценка, слідчі дії у цій справі продовжуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна заморожує $144 млн на іноземних рахунках у справі про «вишки Бойка». 

З посиланням на слова свідків, Луценко заявив, що привласнення коштів та їх подальша реалізація була спланована і реалізована колишнім президентом України Януковичем, колишнім головою НБУ Арбузовим, власником і головою правління латвійської компанії ВАТ «Ризька судноверф» Василем Мельником, головою правління НАК «Нафтогаз» Бакуліним, заступниками правління ПАТ «Нафтогаз» Юр’ємвим і Корнійчуком, головою правління ДАТ «Чорноморнафтогаз України» Ясюком, його заступником Кацубою, начальником управління комерції «Чорноморнафтогаз» Кубиком, власником ПАТ «ВернумБанк» Ігнатченко, директором київської дирекції «Український БізнесБанк» Коваленко та її довіреної особи на ім’я Олександр, працівником ПАТ «Нафтогаз» Шевченком, працівниками ДАТ «Чорноморнафтогаз» Сахілашвілі і Савчин.

«Вишки Бойка» — справа про закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко.

Водночас у ГПУ немає прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками. 

Більше про:
# Євген Бакулін
Пов`язані новини