ENRU

Генпрокурор підписав подання про притягнення до кримінальної відповідальності депутата Пономарьова

Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від групи «Воля народу» Олександра Пономарьова.

Про це повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

Вона зазначила, що депутат Пономарьов перешкоджав роботі журналістів інтернет-видань «Цензор.нет» та «Каменярі-інфо» у приміщенні Верховної Ради, а також незаконно вилучив зібрані ними матеріали та їх технічні засоби.

«Факт вчинення народним депутатом О.Пономарьовим кримінального правопорушення достатньо повно підтверджується законно зібраними у кримінальному провадженні доказами», — йдеться у повідомленні Сарган.

Вона додала, що подання вже зареєстроване в апараті Верховної Ради.

У лютому 2018-го депутат Соболєв звинуватив Пономарьова у постачанні неякісного мастила для ЗСУ. Тоді ж у приміщенні Ради Пономарьов відібрав телефон у журналіста «Цензор.нет» і став звинувачувати представників ЗМІ у тому, що вони нібито підглядають за приватною бесідою депутатів. 

Як повідомив «Цензор.нет», 7 лютого 2018 року Пономарьов відібрав мобільний телефон у парламентського кореспондента видання Івана Марусенка. Депутат також забрав телефон у іншого журналіста. Після вимог повернути пристрої Пономарьов заявив, що не брав їх, а пізніше пообіцяв віддати їх, «коли вийдемо на вулицю і там поговоримо».

Зазначимо також, що 15 травня генпрокурор підписав звернення до Ради щодо арешту депутата Дунаєва.