НАТО почало розробляти потужнішу систему заходів проти кібератак.

НАТО надасть Україні обладнання, що дозволить установити джерела кібератак, які вразили тисячі комп'ютерів 27 черня.

Про це заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг після засідання Комісії Україна-НАТО в Києві.

«Ми зараз знаходимося в процесі надання Україні нової техніки для деяких ключових державних інституцій та структур влади, що дозволить Україні дослідити, хто стоїть за тим чи іншим кіберударом. Тому що реагування на них має надзвичайну важливість», — сказав Столтенберг.

За його словами, НАТО почало розробляти потужнішу систему заходів проти кібератак у світі. 

Водночас, президент України Петро Порошенко заявив про наявність даних, що підтверджують причетність Росії до організації кібератак.

«Кібератаки є ключовим елементом гібридної війни, і у нас є свідчення того, що остання кібератака також була організована Російською Федерацією», — сказав він.

Порошенко також зазначив, що протидія кібератакам є основною галуззю співпраці України та НАТО. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її учинив.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. 

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Раніше фахівці із кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: