Вірус Petya, який шириться Європою, США та Азією, насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти усі дані з комп'ютера.

Вірус Petya, який шириться Європою, США та Азією, насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти усі дані з комп'ютера.

Про це свідчать дані аналізу, пише у своєму блозу Метт Суіче — засновник фірми із кібербезпеки Comae.

«Ми бачимо, що поточна версія Petya точно переписана, щоб бути знищувачем, а не шиврувальником», — зазначає Суіче.

Як зазначає голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш, слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їхніх дій, передає «Радіо Свобода».

Зазначається, що програмне забезпечення, використане під час атаки цього тижня, було більш складним, ніж те, яке застосовувалося в попередніх атаках із застосуванням вірусу WannaCry.

«Це може бути будь-хто: від одного хлопця, що сидить у підвалі, до держави», — сказав голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Також повідомлялося, що вірус-вимагач вразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: