Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун виступив проти смертної кари засуджених за тероризм. При цьому він зазначив, що вона практикується в 65 країнах.

Про це він заявив з нагоди Всесвітнього дня проти смертної кари, який щорічно відзначається 10 жовтня, повідомляє Радіо ООН.

Пан Ґі Мун висловив думку, що вища міра покарання не допоможе впоратися з терористичною загрозою.

«Смертна кара – це жорстока і нелюдська практика. Їй не місце в XXI столітті», – зазначив генсек.

Він підкреслив, що ефективні контртерористичні заходи, «як і всі операції в області безпеки, повинні ґрунтуватися на правах людини і верховенстві закону».

На думку генсека ООН, підозрюваних у терористичній діяльності часто засуджують до смертної кари «після несправедливих і поспішних розглядів, які йдуть у військових або спеціальних судах», а свідчення нерідко даються під тиском.

«Деякі держави навіть намагаються оголосити поза законом основоположні свободи, в тому числі включають неясні визначення до законодавства в галузі боротьби з тероризмом», – уважає адмінголоваа ООН.

Він додав, що участь в мирних протестах і критика уряду не є «ні злочинами, ні терористичними актами».

«Погроза або приведення у виконання смертної кари в таких випадках це кричуще порушення прав людини», – попередив генсекретар.

Він не погодився з думкою, що вища міра покарання допоможе в боротьбі з поширенням ідеології тероризму.

«Це неправда. Досвід показував, що смертні вироки терористам використовуються їхніми послідовниками в пропагандистських цілях», – пояснив Пан Ґі Мун.

Раніше повідомлялося, що високий представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Туреччина не має шансів стати членом ЄС у разі повернення смертної кари.

Поділитись: