Затриманого в київському аеропорту «Бориспіль» Фікрата Гусейнова переслідує влада Азербайджану через опозиційну діяльність та політичний активізм.

Затриманого в київському аеропорту «Бориспіль» Фікрата Гусейнова переслідує влада Азербайджану через опозиційну діяльність та політичний активізм.

Про це Громадському повідомив головний редактор «Туран ТВ», на якому працює Гусейнов, Ганімат Заідов.

Він розповів, що переслідування щодо них з боку азербайджанської влади триває вже давно.

Фікрет Гусейнов працює в редакції газети «Азадлиг» (перекладається як Свобода і єдина незалежна газета в Азербайджані) з 2003-го року. У березні 2006-го року в Баку його викрали, побили і поранили ножем у горло.

«Кримінальну справу відкрили, але і успішно зам'яли», — уточнує Заідов.

У 2007-му році Ганімата Заідова заарештували, посилили тиск на співробітників видання. Гусейнову довелося покинути країну і він емігрував до Нідерландів у 2008-му році. Але продовжував співпрацю з газетою.

Гусейнов з 2008-го року живе у Нідерландах Фото: facebook.com/Fikret.Huseynli

У 2012-му році Заідов та інші відкрили першу незалежну телепрограму, яку транслювали з Туреччини через турецький канал «Азербайджан Саат». Гусейнов з перших днів бере участь у цій програмі. У жовтні 2016-го вони відкрили перший незалежний телеканал «Туран ТВ», який мовить через супутник, Гусейнов  працює на ньому. Крім журналістики він займається громадською діяльністю: у вересні минулого року політемігранти з Азербайджану заснували в Європі Рух АНД (Демократія в ім'я Азербайджану) і Фікрет Гусейнов — один із засновників руху.

«Ось чому влада переслідує його», — підкреслює Заідов.

Він додав, що Гусейнов з 2014-го року є громадянином Нідерландів.

Затриманий азербайджанський журналіст має нідерландський паспорт  Фото надав Громадському Занімат Заідов

Головний редактор уточнює, що про міжнародний розшук нічого не було відомо раніше.

«Про списки Інтерполу нікому нічого не було відомо. Якщо він опинився там, то на днях. Тому що лише 5 днів тому він приїхав в Україну і ніхто його не спитав», — повідомив він.

До Києва, за словами Заідова, Гусейнов їздив часто — готувався до відкриття українського бюро телеканалу «Туран ТВ».

«Людина, яка була разом з ним, громадянин США, говорить, що за ними в Києві було встановлено ​​стеження і вони його помітили, але не звернули уваги», — заявив Заідов, і додав, що загрози надходили не тільки на адресу Гусейнова, а й інших.

Заідов також повідомив, що 4 місяці тому дізнався про підготовку теракту проти себе, і цю інформацію вони поширили.

У Русі АНД вважають, що Гусейнова затримали українські правоохоронці, домовившись з азербайджанською стороною. Вони аргументують цю думку тим, що не змогли знайти його в базі Інтерпола (в Інтерполі є бази, які закриті від публічного доступу — ред.).

«Схоже, що азербайджанський уряд сподівався на невдачу в спробі переконати нідерландський уряд прийняти нелегальний запит азербайджанської сторони. Тому він вважає за потрібне знайти відповідного партнера для забезпечення передачі журналіста Азербайджану. Ми віримо в те, що азербайджанський уряд заніс до чорного списку Фікрета Гусейнова на основі сфабрикованих звинувачень, що є частиною безперервного процесу пригноблення політичних іммігрантів / активістів», — йдеться у повідомленні.

Гусейнова 14 жовтня затримали прикордонники в аеропорту «Бориспіль». За їхніми словами, він був у міжнародному розшуку за незаконну міграцію та шахрайство.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: