Політика

Гібралтар і Шотландія почали переговори щодо збереження членства в ЄС

Політика/Гібралтар і Шотландія почали переговори щодо збереження членства в ЄС
Зберегти
Вигляд

Гібралтар і Шотландія почали переговори щодо вироблення плану, який міг би дозволити цим частинам Великобританії залишитися в Євросоюзі. Про це BBC розповів головний міністр Гібралтару Фабіан Пікардо.

За його словами, він обговорював з першим міністром у справах Шотландії Ніколою Стерджен різні варіанти збереження в складі ЄС. До цієї дискусії також, можливо, приєднається Північна Ірландія, жителі якої також голосували проти Brexit.

«Ми просто повинні залишитися з тим доступом, який є у нас зараз, а ті частини, які залишають ЄС, отримають якийсь інший доступ, про який необов'язково домовлятися по 50-й статті», - сказав міністр. Стаття 50 Лісабонського договору від 2007 року регулює вихід країн зі складу Євросоюзу.

Як зазначає BBC, подібний прецедент уже створила Ґренландія. Ця територія в 1979 році отримала автономію від Данії, яка, в свою чергу, в 1973 році вступила в Європейське економічне співтовариство (ЄЕС), яке є одним з попередників ЄС. У 1985 році за підсумками референдуму Гренландія вийшла з ЄЕС.

Проти Brexit проголосували 95% виборців Гібралтару, при цьому переважна більшість також не хоче виходити зі складу Великобританії. Іспанія вже запропонувала розділити з Британією права на острів Гібралтар.

Шотландія вже заявила, що готує варіант проведення другого референдуму щодо незалежності країни, оскільки країна бачить себе членом ЄС.

23 червня у Великобританії пройшов референдум про статус країни в Європейському Союзі, так званий Brexit (від англ. Britain і exit). За вихід з ЄС проголосували 52% громадян, проти - 48%.

Пов`язані новини