УКРАЇНА

Гірнику на Волині стало зле після двох діб протесту під землею через невиплату зарплатні

4 липня, 2018 10:37
УКРАЇНА/Гірнику на Волині стало зле після двох діб протесту під землею через невиплату зарплатні
Зберегти
Вигляд
Гірнику шахти «Новолинська» Волинської області стало зле після того, як він дві доби пробув під землею, вимагаючи погасити заборгованість по виплаті заробітної платні.

Гірнику шахти «Новолинська» Волинської області стало зле після того, як він дві доби пробув під землею, вимагаючи погасити заборгованість по виплаті заробітної платні.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

У гірника Миколи Ковальчука уночі 4 липня почалася рвота та кровотеча. На копальню терміново прибули медики з гірничо-рятувальної служби, після чого Ковальчука відправили в хірургічне відділення.

2 липня гірники першої зміни шахти №10 «Нововолинська» відмовилися підніматися на поверхню. Згодом до них приєдналися колеги з інших змін. Шахтарі вимагали погасити заборгованість по заробітній платні за три місяці — кватень, травень, червень.

Крім погашення заборгованості гірники також вимагають виділити кошти на добудову копальні.

За словами Волинця, в Україні загальна заборгованість перед шахтарями становить 1,1 мільярди гривень.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

На початку 2018 року в приміщенні Міненерговугілля працівники трьох шахт «Селидіввугілля» оголосили безстрокове голодування. Вони закликали, аби держава «привела в належний стан вугільну галузь і визнала, що на теперішній час без фінансової підтримки з боку держави своєчасна винагорода праці шахтарів неможлива».

Також на Волині близько 100 шахтарів вийшли в селі Старовойтове і перекрили дорогу, вимагаючи виплатити зарплату за липень-серпень.

Пов`язані новини