Світ

Глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї

27 квітня, 2018 09:09
Світ/Глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї
Зберегти
Вигляд
lead
Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні.

Глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї в демілітарізованій зоні.

«Кім Чен Ин став першим північнокорейським лідером, який перетнув кордон Південної Кореї після закінчення війни в 1953 році. Президент Мун Чже Ін зустрів його у прикордонному селі Пханмунджом», — зазначає DW.

Глави країн привітали один одного і, потиснувши один одному руки «символічно перетнули кордон в північному напрямку і знову повернулися на південнокорейську територію».

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні. 

Очікується, що на  саміті 27 квітня можуть підписати договір, що формально покладе край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року. 

Основною темою переговорів буде намір КНДР відмовитися від ядерних випробувань. Цей саміт також передує історичній зустрічі Кім Чен Ина та Трампа, заплановану на червень. 

Раніше Кім Чен Ин заявляв, що Північна Корея готова піти на ядерне роззброєння, якщо США і Південна Корея візьмуть умови Пхеньяну і створять «атмосферу спокою і стабільності». Трамп привітав рішення КНДР припинити ядерні випробування.

Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO) запропонувала КНДР підписати договір про заборону ядерних випробувань і стати членом організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

Пов`язані новини