У Тбілісі під парламентом до учасників масових протестів вийшов міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія, відставки якого мітингувальники вимагали.

У Тбілісі під парламентом до учасників масових протестів вийшов міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія, відставки якого мітингувальники вимагали.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Появі Гахарії на публіці передувала відмова протестувальників покидати площу, адже їх не задовольнили пропозиції міністра, які він оголосив лідерам протестних акцій.

Відтак перед тисячами людей Гахарія пообіцяв:

  • не переслідувати нікого з учасників акції. Також він закликав звертатися до нього у разі певних порушень;
  • вжити конкретних заходів щодо лібералізації наркополітики. Зокрема, зранку 14 травня Гахарія проведе зустріч з учасниками акції, де вони мають обговорити цей закон;
  • почати розслідування щодо осіб, які провели спецоперацію та затримання у нічних клубах Тбілісі;

«Якщо ми не виконаємо того, що я зараз пообіцяв, то ви в будь-яку мить можете вийти на цю площу протестувати і слухати музику. Ми живемо у вільній країні і безпека громадян — передусім, незалежно від сексуальної орієнтації, релігійних чи політичних переконань», — заявив глава МВС.

Протестувальники зі свого боку також вибачилися перед силовиками. Вони розійшлися у супроводі поліції, натомість учасники контракції подекуди намагалися доганяти їх, однак правоохоронці зупиняли провокаторів. Учасників акції організовано вивезли з-під парламенту автобусами, аби убезпечити їх.

Владі країни дали час до суботи, 19 травня, аби виконати обіцяне.  

Раніше влада призупинила роботу над законопроектом щодо лібералізації наркополітики через смерті людей від наркотичних речовин.

12 травня під парламентом Грузії почалися протести після обшуків у нічних клубах, внаслідок яких затримали 60 людей.

13 травня протести під парламентом у Тбілісі продовжилися. На масових мітингах сталися сутички. Правоохоронці стягнули на місце водомети, а також викликали спецназ.

Протестувальники вийшли з вимогою відставки прем’єра країни Георгія Квірікашвілі, глави Міністерства внутрішніх справ Георгія Гахарії, а також реформи наркополітики, яку, зокрема у русі «Білий шум», який організував мітинг, вважають репресивною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Наркотики і політика: що відомо про рейди у нічних клубах Тбілісі

Поділитись: