У Тбілісі під будівлею парламенту на масових протестах після спецоперацій у нічних клубах сталися сутички.

У Тбілісі під будівлею парламенту на масових протестах після спецоперацій у нічних клубах сталися сутички. Правоохоронці стягнули на місце мітингів водомети, а також викликали спецназ.

Про це повідомляє місцевий телеканал Rustavi-2.

Правоохоронні органи закликали місцевих до мирних протестів та вгамували агресивно налаштованих. Навколо учасників протестів — два кордони поліції. Як додає кореспондентка Громадського, місцеві фактично опинилися в оточенні силовиків.

За кордонами поліції зібралися ультраправі організації та учасники контракції, які періодично намагалися прорватися крізь кордон правоохоронців та ініціювати сутички.

На проспекті Руставелі, де і розташований парламент, зібралися прибічники руху «Білий шум» та інші мітингувальники, які почали протестувати після спецоперацій у двох найбільших нічних клубах міста — Bassiani та Cafe Gallery.

Протестувальники вийшли з вимогою відставки прем’єра країни Георгія Квірікашвілі, глави Міністерства внутрішніх справ Георгія Гахарії, а також реформи наркополітики, яку, зокрема у «Білому шумі», вважають репресивною.


Протестувальники під парламентом Грузії у Тбілісі, 13 травня 2018 Фото: Twitter Mikheil Benidze

Через масові протести прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі провів надзвичайний брифінг, під час якого закликав всі сторони до єдності, а правоохоронні органи — до посилення заходів безпеки, передає інформагентство Black Sea News.

Вже уночі під парламентом до учасників масових протестів вийшов міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія та публічно вибачився. Появі Гахарії на публіці передувала відмова протестувальників покидати площу, адже їх не задовольнили пропозиції міністра, які він оголосив лідерам протестних акцій. Гахарія пообіцяв вжити кроків щодо лібералізації наркополітики та розслідувати рейди у нічних клубах.

Протестувальники дали владі країни час на виконання обіцянок до 19 травня.

12 травня під парламентом Грузії почалися протести після обшуків у нічних клубах, внаслідок яких затримали 60 людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Наркотики і політика: що відомо про рейди у нічних клубах Тбілісі

Поділитись: