Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Кабмін скасувати охорону судів поліцією і Національною гвардією.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Кабмін скасувати охорону судів поліцією і Національною гвардією.

Про це він написав у Facebook.

 «Зранку звернувся до прем'єр-міністра з проханням скликати позачергове засідання Кабміну. Я не бачу, як в таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів», — зазначив міністр.

Аваков має намір внести проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції і Нацгвардії.

Глава МВС прокоментував рішення Шевченківського райсуду столиці відмовити в арешті екс-бійця батальйону «Донбас», якого підозрюють у пораненні з вогнепальної зброї поліцейського під час масових заворушень під Солом'янським судом 15 лютого.

«Суд по суті схвалив стрілянину в поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином», — написав Аваков.

Глава МВС вимагає від Вищої ради правосуддя негайно відреагувати на рішення суду, а від прокуратури та Апеляційного суду — винести справедливе рішення щодо підозрюваного.

Водночас речник МВС Артем Шевченко додав, що створення спеціальної служби судової охорони «неприпустимо затягнулося».

«Спочатку Державна судова адміністрація України взяла людину на керівника цієї структури, потім людина ця відмовилася, зараз наново процес запускають», — пише він.

«За нашими оцінками, якщо все піде швидко, спеціальна служба судової охорони буде створена і почне працювати не раніше другої половини цього року», – заявив речник.

Нагадаємо, що 15 лютого поблизу будівлі Солом'янського суду Києва, де обрали запобіжний захід очільнику Одеси Геннадію Труханову сталися сутички між представниками поліції та Національного корпусу. Пролунало кілька пострілів. Один правоохоронець зазнав вогнепального поранення в ногу. Стрільця затримали.

17 лютого суд відпустив на поруки депутатів добровольця батальйону «Донбас» з позивним «Брест» Олександра Федорченка, який 15 лютого стріляв біля Солом’янського райсуду Києва.

/Марина Балан

Поділитись: