Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон викликав в МЗС посла Росії в Лондоні Олександра Яковенко.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон викликав в МЗС посла Росії в Лондоні Олександра Яковенко.

Про це сам Джонсон заявив 26 лютого під час виступу в парламенті; його промова опублікована на сайті британського уряду.

Зовнішньополітичне відомство Сполученого Королівства хоче почути від Яковенка, як Росія виконуватиме резолюцію 2401 Ради Безпеки ООН про припинення вогню в Сирії, заявив Джонсон.

За даними ООН, за останні два дні в утримуваній повстанцями східній Гуті унаслідок бойових дій загинули щонайменше 30 людей, у тому числі — жінки та діти.

Раніше повідомлялося, що у місті Аль-Шифонья у Східній Гуті, яке вже майже тиждень зазнає регулярних авіаударів з боку сирійського режиму, здійснили газову атаку. Унаслідок цього одна дитина  загинула та постраждали двоє волонтерів Сирійської Цивільної Оборони.

Атака сталася менш ніж за добу після того, як ООН ухвалила резолюцію про 30-денне припинення вогню у Сирії.

За п'ять днів бомбардувань урядових військ у районі Східна Гута  загинули понад 500 людей, ще 2 тисячі — поранені.

Цей регіон — один з останніх в Сирії, який залишається під контролем опозиції, підтримуваної США. Район чотири роки перебуває в облозі сирійської армії та союзників Асада, серед яких — Росія.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року. Він перебуває під контролем опозиційних угрупувань. Там проживає понад 400 тисяч людей.

З кінця лютого район щоденно зазнає сильних бомбардувань.

Поділитись: