ENRU

Глава НАЗК хоче створити службу розпорядника реєстру декларацій

Глава Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак виступила за створення служби розпорядника Державного реєстру електронних декларацій.

Про це вона заявила під час слухань в антикорупційному комітеті Верховної Ради 21 квітня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я пропоную внести зміни в закон «Про запобігання корупції» в частині, яка стосується створення на базі НАЗК служби розпорядника державних реєстрів, агентів», — сказала Корчак.

За її словами, у цієї служби має бути окремий бюджет, підкорятися вона буде виключно керівнику НАЗК, проте в службі будуть не держслужбовці, «а найняті працівники-айтішники, з відповідною заробітною платою, які будуть займатися системним адмініструванням реєстру».

«І коли будуть ставити питання, хто несе відповідальність, то тут чітко можна буде сказати — глава (НАЗК) і керівник цієї служби», — зазначила Корчак.

Раніше повідомлялось, що уряд створив громадську раду при НАЗК з 15 осіб.

Раніше повідомлялося, що голова НАЗК просить перевірити роботу агентства через «дискредитаційну кампанію».

Раніше на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував роботу глави НАЗК Наталії Корчак і порадив усім членам агентства написати заяви про відставку через проблеми в роботі реєстру електронних декларацій. В свою чергу, Корчак заявила, що не має наміру подавати у відставку.

30 березня Мінюст за дорученням прем’єр-міністра почав розробку законопроекту про конкурс щодо обрання нового керівництва НАЗК.

В Мін'юсті заявили, що нове керівництво НАЗК можуть призначити до середини літа.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram