Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що піде на допит 3 квітня.

Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що піде на допит до економічного департаменту Генеральної прокуратури 3 квітня. 

Про це він сказав під час брифінгу 30 березня. 

«Один з найодіозніших департаментів ГПУ... проти керівника якого (Володимир Гуцуляк, начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки — ред.) в нас є кримінальне провадження за незаконне збагачення та інші 2 статті, яке дивним чином останні 4 місяці не розслідувалось детективами НАБУ. Цим департаментом здійснюється розслідування, мене 3 квітня викликають на допит в цей департамент, я піду на нього і дам усі свідчення», — сказав Холодницький.

Глава САП додав, що продовжує виконувати обов'язки керівника САП. При цьому керівник САП підкреслив: «Я відставки і звільнення не боюся, я переживаю, що буде далі».

Раніше директор НАБУ Артем Ситник розповів, що ГПУ та НАБУ мають дані про те, що глава САП «зливав» інформацію, а також «чинив тиск на суд». Зокрема, Ситник заявив, що розслідування проти Холодницького пов'язане зі справою міськголови Одеси Труханова.

Розслідуванням проти Холодницького займається економічний департамент Генпрокуратури під керівництвом Володимира Гуцуляка. Ситник розповів, що ГПУ запропонувала співпрацю НАБУ щодо Холодницького і тоді детективи НАБУ встановили у кабінету Холодницького прослушку, яка працювала протягом місяця. 

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко вимагає звільнення Холодницького. Керівника САП викликали на допит у прокуратуру, але він не з’явився. 

Генпрокурор та директор НАБУ подали дисциплінарні скарги на Холодницького.

Главу САП можуть притягнути до відповідальності через:

  • невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків;
  • розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень;
  • вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;
  • грубе порушення правил прокурорської етики;
  • втручання у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їхніх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення.

Раніше глава САП Холодницький підтвердив, що в його кабінеті знайшли «жучок». Також повідомлялося, що глава САП Холодницький планує йти у відставку до Великодня. 

Поділитись: