УКРАЇНА

Розслідування проти Холодницького пов'язане зі справою міськголови Одеси Труханова

30 березня, 2018 15:43
УКРАЇНА/Розслідування проти Холодницького пов'язане зі справою міськголови Одеси Труханова
Зберегти
Вигляд
Розслідування проти глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького пов'язане зі справою щодо глави одеської міської ради Геннадія Труханова.

Розслідування проти глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького пов'язане зі справою щодо розкрадання в Одеській міській раді та зловживаннями одеським міським головою Геннадієм Трухановим

Про це повідомив глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня». 

«Коли детективи НАБУ приїхали до Одеси з обшуками, з'ясувалося, що фігуранти дуже швидко і організовано роз'їхалися, а окремі сиділи за кордоном майже два місяці, дистанційно «вирішуючи питання» з судами. Тут у нас є вагомі підстави припускати «злив» інформації фігурантам з боку керівника САП», — сказав він. 

За його словами, глава САП «зливав» інформацію, а також «чинив тиск на суд». Окрім справи Одеської міськради, за словами Ситника, САП гальмувала справу за заявою і. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди; справи, що стосується фірми «Золотий мандарин», яку пов'язують з народним депутатом Логвинським; розслідування, пов'язані з е-деклараціями вищих посадових осіб; розслідування, пов'язані з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу. Видання зазначає, що ідеться про декларацію екс-глави НАЗК Наталії Корчак та підприємця Олега Бахматюка.

Ситник підтвердив, що кабінет Холодницького прослуховували протягом місяця. Зазначимо, що раніше директор НАБУ називав негласне прослуховування Холодницького «викривленими даними».

«Матеріали передані слідчій групі ГПУ на предмет оцінки достатності доказів для повідомлення про підозру. По-перше, ідеться про злив інформації щодо підготовки обшуків тих людей, у яких ці обшуки повинні були проводитися. По-друге, про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень», — зазначив Ситник. 

За словами Ситника, на записах йдеться також про тиск на суд для прийняття незаконних рішень.

«Зокрема, тиск на суд чиниться з тією метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуків у особи, яка є другом Холодницького», — сказав він.

Директор НАБУ зазначив, що спочатку провадження проти Холодницького зареєструвала Генеральна прокуратура.

«На певному етапі колеги з Генеральної прокуратури запропонували нам об'єднати зусилля, щоб отримати докази. Ми погодилися, розуміючи, що в даному випадку така співпраця є необхідною і обгрунтованою», — додав Ситник, зазначивши, що справою займався департамент економічних злочинів Володимира Гуцуляка. 

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко вимагає звільнення Холодницького. Керівника САП викликали на допит у прокуратуру, але він не з’явився. 

Генпрокурор та директор НАБУ подали дисциплінарні скарги на Холодницького.

Главу САП можуть притягнути до відповідальності через:

  • невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків;
  • розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень;
  • вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;
  • грубе порушення правил прокурорської етики;
  • втручання у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їхніх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення.

Раніше глава САП Холодницький підтвердив, що в його кабінеті знайшли «жучок». Також повідомлялося, що глава САП Холодницький планує йти у відставку до Великодня. 

Пов`язані новини