Парламент розгляне питання призначення нового голови Національного банку України 21 грудня.

Парламент розгляне питання призначення нового голови Національного банку України 21 грудня.

Про це повідомив голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми чекаємо зараз внесення кандидатури. Після того, як вона буде внесена, ми будемо запрошувати цю людину на фракцію: говорити, спілкуватися. Після цього вже ухвалювати рішення. Я щиро сподіваюся, що в четвер це буде на голосуванні», — сказав Герасимов.

Він додав, що з останніх озвучених можливих претендентів на посаду голови Нацбанку були кандидатури Володимира Лавренчука і Якова Смолія, але у фракції не можуть сказати, яка з них буде запропонована.

Водночас представник Кабінету міністрів у парламенті, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що виконуючий обов'язки глави Національного банку України Яков Смолій в даний час є єдиним претендентом на посаду глави НБУ.

«Зараз розглядається одна кандидатура — це виконуючий обов'язки Яков Смолій», — повідомив він журналістам у кулуарах парламенту.

Нагадаємо, у лютому 2015 року повідомлялося, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження щодо голови Національного банку Валерії Гонтаревої за ч. 2 ст. 364 ККУ про зловживання владою. 

Гонтарева подала заяву про відставку президенту України Петру Порошенку 10 квітня 2017 року. 

З 11 травня в.о. голови Нацбанку став перший заступник колишньої голови НБУ Яків Смолій.

Громадське також зібрало 7 фактів про те, чим запам’яталась Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile