ENRU

Главу НБУ можуть призначити 21 грудня — голова фракції БПП

Парламент розгляне питання призначення нового голови Національного банку України 21 грудня.

Про це повідомив голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми чекаємо зараз внесення кандидатури. Після того, як вона буде внесена, ми будемо запрошувати цю людину на фракцію: говорити, спілкуватися. Після цього вже ухвалювати рішення. Я щиро сподіваюся, що в четвер це буде на голосуванні», — сказав Герасимов.

Він додав, що з останніх озвучених можливих претендентів на посаду голови Нацбанку були кандидатури Володимира Лавренчука і Якова Смолія, але у фракції не можуть сказати, яка з них буде запропонована.

Водночас представник Кабінету міністрів у парламенті, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко заявив, що виконуючий обов'язки глави Національного банку України Яков Смолій в даний час є єдиним претендентом на посаду глави НБУ.

«Зараз розглядається одна кандидатура — це виконуючий обов'язки Яков Смолій», — повідомив він журналістам у кулуарах парламенту.

Нагадаємо, у лютому 2015 року повідомлялося, що прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження щодо голови Національного банку Валерії Гонтаревої за ч. 2 ст. 364 ККУ про зловживання владою. 

Гонтарева подала заяву про відставку президенту України Петру Порошенку 10 квітня 2017 року. 

З 11 травня в.о. голови Нацбанку став перший заступник колишньої голови НБУ Яків Смолій.

Громадське також зібрало 7 фактів про те, чим запам’яталась Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку.