СПОРТ

«Белград, зажигай!»: Як хорватський футболіст передав вітання київському ресторану

16 липня, 2018 16:38
СПОРТ/«Белград, зажигай!»: Як хорватський футболіст передав вітання київському ресторану
Зберегти
Вигляд
lead
Як з’ясувало Громадське, колишній гравець київського «Динамо» (2013-2018) адресував привітання київському ресторану «Белград», а фраза «Белград, гори» вочевидь означає «зажигай», і аж ніяк не є закликом до спалення столиці Сербії.

«Слава Україні, Белград, гори!», — радісно підіймаючи пляшку пива, промовляє захисник збірної Хорватії з футболу Домагой Віда після перемоги над збірною Росії у чвертьфіналі чемпіонату світу.

Попередній відеозапис, на якому хорватський футболіст присвячує перемогу Україні та київському «Динамо» з’явився в мережі 9 липня. Він спричинив шквал критики в Росії та заклики до Міжнародної федерації футболу (ФІФА) покарати футболіста за начебто вигукування політичних та націоналістичних гасел. У результаті Відо отримав попередження від ФІФА, а його колегу, тренера Огнєна Вукоєвича, також присутнього на відео, Федерація футболу Хорватії взагалі виключила зі складу збірної.

В Україні такі дії ФІФА та російської преси викликали зворотню хвилю обурення. Президент Федерації футболу України Андрій Павелко пообіцяв хорватським футболістам сплатити за них усі відповідні штрафи та надати юридичну підтримку. До того ж, українські Facebook-користувачі влаштували онлайн-флешмоб, масово виставляючи офіційній сторінці ФІФА «одиниці» в рейтингу.

Українські футбольні фанати влаштували акцію підтримки колишнім гравцям ФК «Динамо» (Київ), хорватам Домагой Віда та Огнєну Вукоєвічу біля посольства Хорватії у Києві, Україна, 10 липня 2018 року Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Очевидно, що записуючи нове відео, Домагой Віда не сподівався на масштабний міжнародний резонанс. Як з’ясувало Громадське, колишній гравець київського «Динамо» (2013-2018) адресував привітання київському ресторану «Белград», а фраза «Белград, гори» вочевидь означає «зажигай», і аж ніяк не є закликом до спалення столиці Сербії.

«Розрахуюсь, коли прийду. Слава Україні! Белград, зажигай! Давай брате, махай! Привіт кабаку «Белград» у Києві, ми там зажигали… Йован, цілуй усіх», — приблизно так перекладає зміст повідомлення сам Йован, кухар і співвласник закладу.

В обід вівторка він, потягуючи вже явно не перший келих вина, гнівно курить одну сигарету за іншою та категорично забороняє знімати себе чи заклад зсередини.

«Я не знаю, як це відео потрапило в загальний доступ. Може зламали мій телефон або телефон Домагоя. Тепер, кажуть, телефони відібрали», — пояснює Йован, прикрашаючи розповідь триповерховою лайкою на адресу політиків та, передусім, журналістів.

Хорватський захисник Домагой Віда (в центрі) радіє перемозі над командою із Росії та виходом збірної Хорватії у півфінал Чемпіонату світу з футболу 2018 року, Сочі, Росія, 7 липня 2018 року Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL 

«Белград» — напівзакритий ресторан на Подолі. Сторонніх людей, не з «тусовки» вихідців із колишньої Югославії, тут зустрінеш рідко. Утім, всередині, за словами Йована, панує своєрідна атмосфера балканського братерства.

«Ми тут дивимося і футбол, і баскетбол, і водне поло… Вболіваємо, іноді робимо ставки. І за Сербію, і за Хорватію і за Україну. Навіщо роздувати те, чого немає», — гнівається кухар після чергової розмови телефоном.

Понад усе він зараз переймається долею хорватської збірної, яка вперше за 20 років вийшла в півфінал Чемпіонату світу. Такий скандал, на його думку, аж ніяк не сприяє укріпленню морального духу команди, яка в середу, 11 липня має грати зі збірною Англії. Засмучений Йован і санкціями проти Домагоя Віди, в якого в «Белграді» є невеликий фан-клуб.

«Він коли в Києві жив, часом сюди заходив — усе таки рідна кухня. Ми його любимо. Кажуть, росіяни підняли ґвалт через те, що він сказав «Слава Україні». А що він мав казати? Vive la France?»

Пов`язані новини