Генеральна прокуратура підозрює, що документи на основі яких заступник голови Національного агентства з питань запобігання та протидії корупції Руслан Радецький отримав свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю були підроблені

Генеральна прокуратура підозрює, що документи на основі яких заступник голови Національного агентства з питань запобігання та протидії корупції Руслан Радецький отримав свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю були підроблені.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду міста Києва, якою було надано дозвіл на проведення слідчих дій в робочому кабінеті Радецького. Цей документ потрапив в розпорядження Громадського.

ГПУ розпочало розслідування за фактом використання підроблених документів, які були подані до Київської міської кваліфікаційної комісії адвокатури з метою отримання свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю.

«З метою отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю Радецький Р.С. надав до Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури довідки про надання ним правової допомоги ПП «Гарантбудінвест» та ЗАТ «У Валентини» в період 2005-2008 років», — йдеться в тексті ухвали.

Проте, досудове слідство встановило, що у вказаний період заступник голови НАЗК отримував допомогу по безробіттю в Деснянському районному центрі зайнятості, а юридичну освіту отримав лише 1.08.2008 року.

Крім того, в ухвалі зазначається, що в трудовій книжці Радецького відсутні сторінки з 37 по 44.

«Вказані факти можуть свідчити про підроблення документів, які стали підставою для видачі Радецькому Р.С. свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю», — зазначається в документі.

«Обшук був проведений на підставі ухвали суду, що я нібито не призупинив адвокатську практику. Слідчі шукали документи, які б підтвердили той факт, що я досі здійснюю адвокатську діяльність», — заявив Радецький.

Заступник голови НАЗК також прокоментував ситуацію з вирваними сторінками в трудовій книжці.

«Мене це насторожує, оскільки виривати сторінки мені особисто — це все одно, що знищувати свій трудовий стаж і свою історію. Це вплине на моє майбутнє пенсійне забезпечення. Який сенс мені знищувати інформацію з трудової книжки? Це абсурд!», — заявив Радецький.

Адвокат члена НАЗК назвав це непорозумінням.

«Це я так розумію просто якесь непорозуміння. Це було використано як привід для проведення перевірки. Головне, що слід зазначити, що за результатами слідчих дій, жодного документу не було вилучено, який стосувався саме слідства. Документи, які були вилучені не стосувалися ні адвокатської діяльності, ні стосувалися ніяких підробок», — заявив Сергій Скуратівський, адвокат Руслана Радецького.

Ухвала підписана слідчим-суддею Іриною Литвиновою і датована 13 червня 2017 року.

В документі зазначається, що до суду надійшло клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в кабінеті Радецького в НАЗК від заступника генерального прокурора Юрія Столярчука.

Вказане правопорушення кваліфікується за частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України та передбачає відповідальність у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Раніше повідомлялось, що поліція проводить обшуки у члена НАЗК Радецького через фальсифікацію документів. Пізніше стало відомо, що обшуки проводяться через підозру в підробці адвокатських документів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: