Правоохоронці повідомили про підозру одному з найближчих соратників колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, який наразі перебуває під слідством у США.

Правоохоронці повідомили про підозру одному з найближчих соратників колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, який наразі перебуває під слідством у США.

Про це повідомив заступник генерального прокурора Євген Єнін в інтерв’ю агентству «Укрінформ».

У відповідь на питання, коли можна очікувати на завершення процесу в США над колишнім прем’єром Лазаренком, Єнін сказав:

«Між усіма зацікавленими сторонами підтримується постійний діалог щодо погоджених дій, спрямованих на якомога швидше завершення процесу стосовно Лазаренка. Останні контакти з цього питання ГПУ мала буквально кілька тижнів тому».

Він додав, що ГПУ паралельно веде розслідування щодо спільників Лазаренка, причетних до розкрадання державних коштів.

«Буквально 22 червня ми проводили обшуки та оголосили про підозру у відмиванні коштів, здобутих злочинним шляхом, одному з найближчих соратників Лазаренка, який легковажно розраховував, що українські правоохоронці забули про 16 млн доларів на його рахунках у Швейцарії», — повідомив Єнін.

За його словами, підозрюваний раніше вже проходив в рамках кримінального провадження щодо розкрадання державної власності в особливо великих розмірах.

«Однак ця особа була звільнена від кримінальної відповідальності за нереабілітуючих обставин, оскільки сплив термін давності. Тим не менше, в рішенні суду міститься детальний опис схем розкрадання державних коштів спільно з Лазаренком», — підкреслив заступник генпрокурора.

Раніше Єнін стверджував, що суд над екс-прем'єром України Лазаренком виходить на фінальну стадію у США.

Екс-прем'єр Лазаренкр обвинувачується у США у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках.

У 1998 році Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.

Зокрема, йдеться про 280 млн доларів, які були арештовані на рахунках у Гернсі, Антигуа, в Ліхтенштейні, в литовських банках, в деяких швейцарських банках, а потім ще раз арештовані органами американської юстиції.

У серпні 2006 року Лазаренко був засуджений каліфорнійським судом до 9 років ув'язнення за відмивання грошей та інші злочини, у 2012 році він вийшов на свободу.

У квітні минулого року Єнін повідомляв, що США можуть повернути Україні $280 млн Лазаренка.

Поділитись: