УКРАЇНА

Суд над екс-прем'єром України Лазаренком у США виходить на фінальну стадію — Генпрокуратура

25 лютого, 2018 15:28
УКРАЇНА/Суд над екс-прем'єром України Лазаренком у США виходить на фінальну стадію — Генпрокуратура
Зберегти
Вигляд
Судовий процес у США над колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком виходить на фінальну стадію, після чого очікується початок переговорів щодо розподілу активів.

Судовий процес у США над колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком виходить на фінальну стадію, після чого очікується початок переговорів щодо розподілу активів.

Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, наразі в Україну повернуто $15 млн Лазаренка за рішенням швейцарського суду. Крім того, на рахунках у Швейцарії, Гернсі, Ліхтенштейні, Антигуа та Литва арештовано близько $200 млн Лазаренка.

«Вони арештовані як в рамках кримінального провадження, яке здійснюється в Україні, так і в рамках цивільного процесу, пов'язаного з кримінальним, на території США», — сказав Єнін.

Заступник генпрокурора наголосив, що справа Лазаренка розслідується США спільно з Україною понад 10 років.

«На сьогоднішній день судовий процес в США триває. Нагадаю, він триває вже понад 8 років, і ми сподіваємося, що він вже входить в свою фінальну стадію. Після того, як в США процес завершиться, сподіваємося, з позитивним для нас усіх рішенням, почнуться переговори про розподіл конфіскованих активів», — наголосив він.

Єнін пояснив, що Україна на підставі Конвенції про боротьбу з корупцією може отримати частину коштів як країна, яка потерпіла від корупційних злочинів, а також як країна, яка активно сприяла розслідуванню злочинів.

«Саме зараз йде делікатна частина цього процесу. Я не виключав би навіть можливість певних компромісів між правоохоронними структурами США і Лазаренком», — додав Єнін.

Водночас, він нагадав, що в Україні провадження проти Лазаренка призупинено: «Є певні процесуальні моменти. У зв'язку з відсутністю Лазаренка на території України, знаходженні його в розшуку, провадження зупинено».

Екс-прем'єр Лазаренкр обвинувачується у США у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках.

У 1998 році Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.

Зокрема, йдеться про 280 млн доларів, які були арештовані на рахунках у Гернсі, Антигуа, в Ліхтенштейні, в литовських банках, в деяких швейцарських банках, а потім ще раз арештовані органами американської юстиції.

У серпні 2006 року Лазаренко був засуджений каліфорнійським судом до 9 років ув'язнення за відмивання грошей та інші злочини, у 2012 році він вийшов на свободу.

У квітні минулого року Єнін повідомляв, що США можуть повернути Україні $280 млн Лазаренка.

Пов`язані новини