Греція має повернути ув'язненого одесита Сергія Ульянова в Україну до кінця року.

Греція має повернути ув'язненого одесита Сергія Ульянова в Україну до кінця року.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Суслова, передає «Укрінформ».

Суслова зазначила, що вже двоє українців, ув'язнених у Греції, повернулися в Україну. На повернення третього, одесита Сергія Ульянова, очікують до кінця року.

Вона зазначила, що в ситуації з ув'язненими українцями в Греції «є прогрес».

«Вже двоє людей повернулось. І ми очікуємо на третє повернення — ось, буквально до Нового року ув'язнений одесит Сергій Ульянов має повернутись до своєї сім'ї. Ми сподіваємось, що Новий рік він буде зустрічати разом із сім'єю... Він вже відбуває покарання близько двох років, в нього двоє дітей», — сказала Суслова.

За її словами, деякі українці потрапляють у місця несвободи в Греції через те, що стають жертвами торгівлі людьми.

Депутатка вказала, що нині МЗС України разом з правоохоронцями розслідує справу щодо нелегальної торгівлі людьми, зокрема відслідковують організаторів «поставок» українців на нелегальну роботу до Греції. 

«Дуже часто наші люди, які потрапляють у місця несвободи в Греції, є жертвами торгівлі людьми. Вони їдуть на роботу, їм говорять, що трудовий договір буде підписаний на території Греції, потім такий договір ніхто не підписує і їх змушують за певних обставин виконувати нелегальну роботу, після чого їх арештовують і вони отримують вироки по сто і більше років», — вказала Суслова.

5 вересня у Греції шістьох громадян України засудили до різних термінів ув’язнення за звинуваченнями у перевезення біженців із країн Близького Сходу.

28 липня з Греції до України повернулися 12 моряків, затриманих там за підозрою в контрабанді зброї. Згідно з рішенням суду, Грецію могли залишити 12 з 16 українських моряків. Ще четверо членів екіпажу —  капітан, старший помічник та рядові матроси — будуть перебувати в Греції до з'ясування всіх обставин.

У червні до України повернулися 6 моряків через півтора роки заборони виїзду з Греції.

Поділитись: