Суд міста Салоніки 13 липня вирішив видати саме Франції підозрюваного в шахрайствах із біткойнами 38-річного Олександра Винника, арештованого у Греції у 2017 році за ордером, виданим США

У Греції суд схвалив запит Франції про видачу підозрюваного у кіберзлочинах російського громадянина, розшукуваного зокрема у США і безпосередньо у Росії.

Як передає «Радіо Свобода», Москва через подібне рішення пригрозила заходами у відповідь.

Суд міста Салоніки 13 липня вирішив видати саме Франції підозрюваного в шахрайствах із біткойнами 38-річного Олександра Винника, арештованого у Греції у 2017 році за ордером, виданим США.

У Франції Винника звинувачують у кіберзлочинах, відмиванні грошей, членстві у злочинній організації та вимаганні.

Після рішення суду в Росії пригрозили неуточненими заходами у відповідь. Згадавши про «недружнє» рішення Афін про видворення видворити кількох російських дипломатів і заборону в’їзду кільком іншим, у Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що рішенням щодо Винника «грецька влада продовжує погіршувати ситуацію» у двосторонніх відносинах.

«Очевидно, що такі дії не можуть ігноруватися російською стороною», — йдеться у заяві.

Раніше Верховний суд Греції вже схвалив був видачу Винника до США — там його звинувачують у відмиванні мільярдів доларів завдяки використанню біткойнів.

Остаточне рішення має ухвалити міністр юстиції Греції після вивчення усіх трьох запитів на екстрадицію — з Франції, США і Росії.

Сам Винник відкидає всі звинувачення в незаконних діях. Він залишається під вартою у Греції, доки не буде остаточного рішення про його екстрадицію.

Раніше влада Греції вирішила вислати двох російських дипломатів. Ще двом співробітникам дипломатичної установи заборонять в'їзд.

Повідомлялося, що росіян звинувачують у спробах втручання у внутрішні справи Греції та незаконних діях, які підривають національну безпеку країни.

Пізніше російське МЗС заявило про те, що дзеркально відповість на висилку російських дипломатів з Греції.

Поділитись: