Світ

Греція вишле двох російських дипломатів, яких звинувачують у втручанні у внутрішні справи — Kathimerini

11 липня, 2018 12:42
Світ/Греція вишле двох російських дипломатів, яких звинувачують у втручанні у внутрішні справи — Kathimerini
Зберегти
Вигляд
Влада Греції вирішила вислати з країни двох російських дипломатів. Ще двом співробітникам дипломатичної установи заборонять в'їзд.

Влада Греції вирішила вислати з країни двох російських дипломатів. Ще двом співробітникам дипломатичної установи заборонять в'їзд.

Про це повідомляє афінська газета Kathimerini.

Високопоставлений грецький дипломат зазначив, що Афіни закликають до негайного вислання двох співробітників, зокрема офіцера посольства Росії Віктора Яковлєва.

За даними видання, росіян звинувачують у спробах втручання у внутрішні справи Греції та незаконних діях, які підривають національну безпеку країни. Зокрема, російських дипломатів підозрюють у збиранні інформації та підкупі чиновників.

Раніше генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників через справу Скрипаля.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля у Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас ряд країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.  Також, 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини