Гройсман не понесе відповідальності за лайку, бо не держслужбовець – експерт

Правила етики поведінки державних службовців не поширюється на членів Кабінету міністрів, адже посади членів Кабінету міністрів належать до політичних, тобто вони не держслужбовці, відповідно у них немає таких обмежень.

Про це в ефірі Громадського сказав Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, коментуючи лайку Володимира Гройсмана на годині запитань до уряду під час засідання ВР.

«Цю історію можна використати, щоб пояснити суспільству, що є різниця в деяких типах посад в органах влади. Цитована вами постанова і правила етики поведінки державних службовців не поширюється на членів Кабінету міністрів, адже посади членів Кабінету міністрів, так само як посади заступників міністрів належать до політичних, тобто вони не держслужбовці, відповідно у них немає таких обмежень», – сказав Тимощук.

«Вони несуть лише політичну відповідальність, якщо суспільство влаштовує, що і як говорять члени уряду, аби вони тільки свою роботу робили, то для них ніяких правових наслідків не буде. Звичайно треба залишатися людьми, але якби це не були державні службовці, то дійсно у відносинах між керівником та підлеглим чи рівними службовцями були такі вирази, то можна було би цитувати такі норми про повагу до гідності і про ввічливість та дотримання культури спілкування. Це уже тягнуло б як мінімум на якусь догану і депреміювання», – сказав Тимощук.

Нагадаємо, раніше на годині запитань до уряду під час засідання ВР Володимир Гройсман облаяв віце-прем’єра Зубка.