У неділю, 11 червня, Громадське вестиме пряму трансляцію подорожі «Першого безвізового поїзда».

У неділю, 11 червня, Громадське вестиме пряму трансляцію подорожі «Першого безвізового поїзда».

Потяг рушає з Києва о 7:00 та прибуває до Перемишля о 13:25 за польським часом.

40 громадських активістів, аналітиків, експертів, митців і журналістів здійснять першу безвізову подорож до Європейського Союзу. 

Мета подорожі — зафіксувати символічний акт першого перетину кордону з ЄС за безвізового режиму й обговорити питання свободи пересування в сучасному світі, шляху України до безвізового режиму та його значення для суспільства.

«Безвізовий режим з ЄС — одне з найбільших досягнень України за останні кілька років. —  говорить Катерина Горчинська, виконавча директорка Hromadske.ua —  Для українців, більшість з яких не виїжджає за межі власного населеного пункту, можливість подорожувати є надзвичайно важливою. Ми раді, що беремо участь у цій кампанії з відкриття нових горизонтів».

У Києві потяг проводжатимуть євроінтеграційний віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло та голова відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас. У Перемишлі ж подорожніх зустрінуть польські громадські діячі, інтелектуали та дипломати з обох сторін — зокрема, у прес-конференції на вокзалі візьмуть участь Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та екс-депутат Європарламенту і громадський діяч Павєл Залєвський.

Стежити за перебігом поїздки можна буде за хештегами #безвізовийпоїзд #visafreetrain #безвизовыйпоезд у соцмережах, а також за посиланнями:

hromadske.ua/stream

youtube.com/watch?v=ljndqt05LmQ

facebook.com/hromadskeua

Технічну підтримку трансляції забезпечує український оператор мобільного зв’язку – Lifecell.

Захід організовано ГО «Європа без бар’єрів» та партнерами з інтернет-видання «Європейська правда» й Інституту світової політики. Захід проводиться під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Міжнародним фондом «Відродження».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile