Життя

«Громадське.Реформа»: Небажання ЦВК призначати перші вибори та складнощі формування громад

17 вересня, 2018 16:10
Життя/«Громадське.Реформа»: Небажання ЦВК призначати перші вибори та складнощі формування громад
Зберегти
Вигляд
Децентралізація – реформа-старожил українського уряду, яку запускав ще прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Хоча бліц-кригу, на який сподівалися реформатори і не відбулося, тим не менше третина населених пунктів зараз входять до складу об’єднаних територіальних громад. У 2018 році темпи створення громад дещо сповільнилися. Уже створено 40 громад. Ще 126 очікують рішення Центрвиборчкому про призначення

Децентралізація — реформа-старожил українського уряду, яку запускав ще прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Хоча бліц-кригу, на який сподівалися реформатори і не відбулося, тим не менше третина населених пунктів зараз входять до складу об’єднаних територіальних громад. У 2018 році темпи створення громад дещо сповільнилися. Уже створено 40 громад. Ще 126 очікують рішення Центрвиборчкому про призначення перших виборів. І зробити це треба впродовж місяця, аби вибори відбулися ще цього року і громади могли розраховувати на прямі фінансові відносини із держбюджетом.

Про небажання ЦВК призначати перші вибори, складнощі формування громад та на які гроші вони можуть розраховувати в наступному році говоримо у програмі «Реформа» о 21:10 на Громадському із керівником Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Міністерства регіонального розвитку Сергієм Шаршовим. Про те, як уряд міняє законодавчу та нормативну базу, аби спростити життя громадам розповів координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Громадське.Реформа»: Якою буде Нова українська школа​

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться:  «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»

«Громадське.Світ»,  «Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в понад 100 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Пов`язані новини