УКРАЇНА

Громадське.Стіна #2: переселенці зі сходу України

8 серпня, 2018 16:50
УКРАЇНА/Громадське.Стіна #2: переселенці зі сходу України
Зберегти
Вигляд
Терикони, шахтарі, равлики та кам'яні баби — такі зображення з'явилися на ще одній стіні в редакції Громадського. Цього разу художник Володимир Кузнецов разом із Сергієм Шевченко та Анастасією Пугач говорили про те, як це — залишити рідне місто й будувати нове життя, та чи згодні вони з маркером «переселенець».

Сергій відкрив школу бойових мистецтв у Києві, Анастасія працює з Театром переселенця й командою кінофестивалю «Молодість». Обидва переїхали в столицю з Донецька. Розмальовуючи стіну,  згадують, за чим сумують і про що мріють.

«Громадське.Стіна» спільний проект Громадського й художника Володимира Кузнецова. Його фреску «Коліївщина. Страшний суд», яку він створив у 2013 році для виставки «Велике і величне» в «Мистецькому Арсеналі», без попередження зафарбували за розпорядженням тогочасної директорки арсеналу Наталії Заболотної ще до відкриття.

Громадське вирішило надати художнику простір для висловлювання, і тепер Володимир розписує стіни в нашій редакції разом із гостями, обговорюючи важливі для нас і нашої аудиторії теми: українські політв’язні в Росії, волонтерський рух, переселенці зі Сходу, цензура — ми говоримо про це щодня, а відтепер говоритимемо ще й малюючи.

Перша стіна — про Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших українських політв'язнів.

Пов`язані новини