Гривня може стати нестабільною у разі продовження «блокади» — аналітик
У разі продовження блокади торгівлі з окупантами українська гривня може стати нестабільною
У разі продовження блокади торгівлі з окупантами українська гривня може стати нестабільною.
Про це в ефірі Громадського повідомив керівник аналітичного департаменту Сoncorde Сapital Олександр Паращій.
За його словами, у разі продовження блокади люди можуть почати панікувати, і «скоріше через паніку ми отримаємо серйозні коливання».
«Якщо через блокаду ми будемо змушені імпортувати більше вугілля, руди і не зможемо імпортувати значну частину сталі, і загальний ефект буде 1,5 млрд доларів розриву в торговому балансі України, то на ці 1,5 мільярди нам потрібно буде шукати валюту, щоб цей дисбаланс перекрити. Або на ці ж самі 1,5 мільярди зменшувати наші золотовалютні резерви. Таким чином ми зможемо зберегти курсову стабільність. Якщо Нацбанк вирішить не витрачати 1,5 млрд додаткових резервів, то, очевидно, є великий ризик, що гривня буде нестабільною», — сказав Паращій.
Він водночас зазначив, що оцінка недоотриманої експортної виручки у 2 млрд доларів, про яку раніше казав президент Порошенко, була дещо завищена.
«Президент сказав 2 мільярди, але не сказав за який період. Можна сказати, що за 2,5 – 3 роки ми справді недоотримаємо такі кошти», — наголосив Паращій.
«Якщо просто підняти статистику по експорту металургії за минулий рік, у нас всього було експортовано чорних металів на 7,2 млрд доларів. З них з підприємств, що розташовані на непідконтрольній українському уряду териториторії було експортовано продукції на 1,2 млрд доларів… тобто це не 2 мільярди», — додав він.
Однак аналітик зазначив, що недоотримання від експорту буде меншим, якщо Україна експортуватиме руду до Китаю чи Європи.
16 лютого «Штаб блокади» перекрив дорогу та встановив блокпост біля селища Золоте.
Раніше повідомлялось, що Кабмін перегляне список товарів для провезення через лінію розмежування.
В ЄС також закликали припинити блокаду Донбасу.
26 грудня добровольці оголосили про блокаду окупованих територій. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.
16 лютого президент України Петро Порошенко заявив про необхідність негайного початку робіт з переведення теплових електростанцій з вугілля антрацитної групи на вугілля газової групи.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: