Художниця і скульпторка Жанна Кадирова наприкінці минулого року отримала нагороду Pulse Prize 2018 за кращий персональний проект на ярмарку сучасного мистецтва в Маямі. Перформанс «Маркет» представляв собою продуктовий кіоск із механічними вагами, пластмасовим стільцем та ящиками з овочами та фруктами, зробленими з плитки, бетону і каменю. Відвідувачі могли придбати художні об'єкти «на вагу» за цінником «1 грам — 1 долар» — так художниця розмірковувала над питанням формування ціни на мистецтво.

Жанна Кадирова працює в техниці site specific, яка поєднує скульптури і публічний простір. Була нагороджена премією Казимира Малевича, премією Сергія Курьохіна у сфері сучасного мистецтва, головною премією Kyiv Sculpture Project, а також спеціальною премією PinchukArtCentre.

Роботи художниці були представлені на групових виставках у багатьох країнах, зокрема, двічі на Венеційській бієнале і в Palais de Tokyo в Парижі.

Громадське зустрілося з художницею і поговорило про проект «Реканонізація», декомунізацію, рух суспільства в бік традиційних цінностей та напади на виставки, скандал довкола Венеційської бієнале. Про роль художника в суспільстві, табу для митців і бабусь під Міністерством культури — дивіться в програмі «Почую кожного».

«Почую кожного» з Олексієм Тарасовим — інтерв'ю з людьми, які нас надихають і змушують забути про погане. Спортсмени, актори, художники, музиканти — щоп'ятниці о 21:15.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ попередні випуски програми:

Джамала

Сергій Лозниця

Ірма Вітовська

Дмитро Ступка

Pianoбой

Ілля Чичкан

DJ Nastia

Сергій Жадан

Наталя Гаріпова

Дана Павличко

Андрій Курков

Любомир Мельник

Ірина Данилевська

Слава Балбек

Віталій Сич

Brunettes Shoot Blondes

Поділитись: