Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила Службу безпеки України у незаконному затриманні та катуванні підозрюваної у державній зраді українки Дар’ї Мастікашевої

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила Службу безпеки України у незаконному затриманні та катуванні підозрюваної у державній зраді українки Дар’ї Мастікашевої.

Про це йдеться у заяві HRW.

Правозахисники заявили, що СБУ «викрала жінку» 15 серпня на Дніпропетровщині і протягом двох днів тримала її без зв’язку.

«Українська влада повинна негайно розслідувати звинувачення у тому, що Мастікашева була незаконно затримана та піддана тортурам», — сказав глава HRW з питань у Європі та Центральній Азії.

За версією ж спецслужби Мастікашева із ще одним чоловіком заманювали українських екс-бійців до Росії - ніби на роботу. А вже на місці їх водили метрополітеном чи аеропортом і фіксували це на відео. Потім, за версією СБУ, у бійців ніби мали знайти вибухівки для підриву цих об' єктів інфраструктури. Таку версію озвучив особисто глава СБУ Василь Грицак.

Громадське зв’язалося з матір’ю затриманої — Іриною Петроченко. Вона повідомила, що бачила на подвір’ї СБУ у Дніпрі свою дочку усю побиту.

За її словами, Мастікашева повинна була їхати 15 серпня до Москви, де вона мешкає з чоловіком.

«Вона на таксі повинна була доїхати до автобуса на Москву. До таксі вона не дійшла. Того вечора стало відомо, що її затримала СБУ», — сказала мати Мастікашевої.

У ніч з 16 на 17 серпня у будинку матері, за її словами, СБУ проводила обшуки до самого ранку. Вони вилучили гроші. Зранку того ж дня мати Ірина пішла до СБУ з вимогою дізнатися, де перебуває її дитина.

«Я випадково побачила, як її через подвір’я виводять до магини.Моя дочка була вся побита, вся синя. Вона не могла йти, її підтримували. Праве око запливло і було криваве. Її везли на медекспертизу. Більше мене до неї не підпускали», — сказала мати у коментарі Громадському.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile