У передмісті Дамаска — районі Східна Гута, порушили режим припинення вогню, передбачений резолюцією Ради безпеки ООН.

У передмісті Дамаска — районі Східна Гута, порушили режим припинення вогню, передбачений резолюцією Ради безпеки ООН.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За даними правозахисної організації «Сирійська наглядова рада з прав людини», авіаударів зазнали провінції Шіфуніех і Афтаріс — два населені пункти, розташовані в підконтрольному повстанцям регіоні.

У свою чергу, начальник групи контролю зони деескалації у Східній Гуті генерал Віктор Паньков повідомив — мирні жителі не можуть покинути район через «інтенсивний вогонь з боку бойовиків».
Нагадаємо, з 27 лютого з 09:00 до 14:00 у Східній Гуті мали почати діяти гуманітарні паузи для виходу мирного населення із зони бойових дій.

Начальник російського центру з примирення ворогуючих сторін у Сирії генерал-майор Юрій Євтушенко повідомив — п'ятигодинна гуманітарна пауза діятиме у районах населених пунктів Дума і Арбіль.

Для пропуску мирних жителів за сприяння сирійського суспільства Червоного Півмісяця підготували гуманітарний коридор з виходом поблизу міста Мухайям аль-вафель.

Раніше Росія оголосила про початок дії 5-годинних «гуманітарних пауз» у Східній Гуті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Раніше президент Росії Володимир Путін наказав влаштувати денну «гуманітарну паузу» у боях у Східній Гуті в Сирії.

За даними правозахисників, авіанальоти і артилерійські обстріли Східної Гути з боку режиму президента Башара Асада тривають з 18 лютого.

Унаслідок загинули щонайменше 540 людей. Ще дві тисячі — поранені. За даними правозахисників, в авіанальотах бере участь російська бойова авіація.

25 лютого стало відомо, що у місті Аль-Шифонья у Східній Гуті, здійснили газову атаку. Внаслідок цього одна дитина загинула, ще 16 людей потрапили до лікарні з ознаками отруєння хімічною речовиною. Атака сталася менш ніж за добу після того, як ООН ухвалила резолюцію про 30-денне припинення вогню у Сирії.

Рада Безпеки ООН одностайно схвалила резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію. Члени Ради не могли дійти з РФ згоди щодо тексту відповідного документу. Але 24 лютого проголосували за рішення доставити в регіони гуманітарну допомогу та евакуювати критично хворих і поранених.

Район Східна Гута — один з останніх регіонів країни, який залишається під контролем повстанців. Чотири роки він перебуває в облозі сирійської армії та союзників Асада. Серед яких — Росія. Близько 400 тисяч мешканців регіону відрізані від гуманітарної допомоги.

Поділитись: