Уже 2 роки поспіль на замовлення Іванішвілі з різних регіонів країни пересаджують 100-річні дерева (тюльпанові дерева, евкаліпти тощо). Їх перевозять у персональний дендрарій у резиденції олігарха на березі Чорного моря.

Громадське публікує авторську колонку журналістки Юлії Банкової.

«Думаю, Ісус Христос дуже помилився, коли дві тисячі років тому пішов проповідувати в Ізраїль. Він мав би прийти років через 2-3 в Аджарію. Його б не розіп'яли на хресті, позаяк у регіоні просто не залишилося дерев для виготовлення хреста. До того всі дерева були б пересаджені у двір Бідзіни [Іванішвілі]. А тому жив би Ісус спокійно до глибокої старості в Аджарії без дерев. Головне, звісно, щоб він не перейшов дорогу Бідзіні. Або ще гірше, не почав проповідувати в нього на подвір’ї — інакше закінчив би так само, як і 2000 років тому. Або й гірше».

Це цитата грузинського журналіста Георгі Габунії. Він веде одне з найпопулярніших у країні ток-шоу «Пост Скриптум» на опозиційному телеканалі Руставі-2. Габунія мав необережність так сміливо розкритикувати гурзинського олігарха й колишнього прем’єра Бідзіну Іванішвілі в прямому ефірі 18 березня за його любов до рідкісних видів дерев.

Уже 2 роки поспіль на замовлення Іванішвілі з різних регіонів країни пересаджують 100-річні дерева (тюльпанові дерева, евкаліпти тощо). Їх перевозять у персональний дендрарій у резиденції олігарха на березі Чорного моря. Проект розрахований на 4 роки, загалом мають пересадити майже півтисячі дерев. Процедура складна, коштовна й не завжди безпечна для рослин — не всі вони приживаються на новому місці. Поза тим, процес передбачає знищення всієї іншої рослинності на шляху до потрібного дерева.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9 кроків уряду Грузії для поліпшення відносин з Росією

Процес викопування старих дерев, які потім перевозять у персональний дендрарій у резиденції колишнього прем’єра Бідзіни Іванішвілі на березі Чорного моря, Грузія Фото: Громадське

Серед усіх грузинських медіа саме Руставі-2 найретельніше і найпослідовніше висвітлює цю проблему. Імовірно, щоб підкреслити весь абсурд ситуації, Георгі Габунія та згадав про Ісуса Христа. Утім, далеко не всі в такій релігійній країні, як Грузія, зрозуміли метафору.

Наступного дня під стіни телеканалу з протестом прийшли учасники націоналістичного руху «Грузинський марш». Вони вимагали публічних вибачень від журналіста за те, що він образив почуття православних вірян, пожартувавши про Христа, й буквально напали на авто, де Габунія перебував з адвокатом. До них долучилися й звичайні перехожі. Люди розхитували автомобіль і намагалися розбити вікна. До кривдника їм так і не вдалося дістатися, але протестувальники розбили ніс іншому журналісту — спортивному. Того доправили до лікарні.

Лише після цього прибули кілька екіпажів поліції. Вони затримали 6 людей.

Процес викопування старих дерев, які потім перевозять у персональний дендрарій у резиденції колишнього прем’єра Бідзіни Іванішвілі на березі Чорного моря, Грузія Фото: Громадське

Уже 19 березня директор телекомпанії Руставі-2 зробив публічну заяву й таки вибачився перед вірянами, почуття яких «ненавмисно зачепив» працівник телеканалу. Ніка Ґварамія також повідомив, що слова ведучого не відповідали редакційній політиці телеканалу, а рада з питань етики вирішила винести догану журналістові.

Заради правди варто зазначити: далі Ґварамія також вимагав покарати людей, які напали на працівників телекомпанії, загадав про перешкоджання журналістській діяльності, погрози тощо.

Але головне в цій історії ось що: в Грузії не відбулося фактично жодного протесту проти вирубування сторічних дерев і знищення фауни гірських регіонів країни. А інформація про образу журналістом почуттів православних вірян заполонила всі випуски новин. Водночас у них не знаходиться місця для обговорення екологічного лиха, яке, за оцінками спеціалістів, неминуче спіткає країну, якщо Іванішвілі не зупиниться.

Поділитись: