Магнат і винахідник Ілон Маск хоче об’єднати людський розум зі штучним інтелектом. Принаймні, таке припущення почали робити після новини про створення компанії Neuralink.

Магнат і винахідник Ілон Маск хоче об’єднати людський розум зі штучним інтелектом. Принаймні, таке припущення почали робити після новини The Wall Street Journal про створення Маском компанії Neuralink.

Громадське спробувало зрозуміти, навіщо засновнику SpaceX, Tesla i Hyperloop ще одна компанія та як це може вплинути на розвиток людства.

Світ Ілона Маска

Ілону Маску 45 років, і він один з найбагатших людей на планеті. Починаючи з 1995-го, Маск раз на декілька років купує якусь компанію або створює нову. Найпоширеніша електронна платіжна система, перша в світі приватна космічна корпорація, найбільший виробник електромобілів, пневматичний суперпотяг — Ілон Маск уміє ставити амбітні цілі, а потім їх досягати.

У своїх численних інтерв’ю Маск неодноразово розповідав про своє юнацьке захоплення науковою фантастикою. Тепер багато передбачень з його улюблених книжок стали планами його корпорацій: SpaceX збирається відправити людину на Марс раніше за NASA, Tesla хоче забезпечувати сонячною електроенергією цілі країни, а поїздка на потязі Hyperloop має стати швидшою за авіапереліт.

Тепер у переліку компаній Маска з’явилася нова компанія — Neuralink.

Засновник компанії SpaceX, американський винахідник Ілон Маск представив проект міжпланетної транспортної системи Interplanetary Transport System, призначеної для колонізації Марса, на 67-му конгресі Міжнародної федерації астронавтики в мексиканському місті Гвадалахара

Фото: Ulises Ruiz Basurto/EPA

Світ невідомого майбутнього

Новина про існування Neuralink виявилася передчасним витоком інформації: Ілон Маск не розголошує, що саме робитиме чи вироблятиме  нова компанія та яка велика мета перед нею поставлена. Поки у медіа з’являються різноманітні припущення, мільярдер і винахідник пообіцяв розповісти про Neuralink протягом тижня для блогу Wait But Why.

Наразі відомо, що Neuralink зареєстрована як компанія, що займається медичними дослідженнями. Назва компанії дозволяє стверджувати, що діяльність Neuralink буде пов’язана з нейронаукою. Усі подальші припущення спираються на висловлювання Маска у своєму твітері, в інтерв’ю та на конференціях.

Зокрема, Маск неодноразово стверджував, що вбачає у розвитку штучного інтелекту велику загрозу, і навіть назвав його потенційно небезпечнішим за ядерну зброю. А зовсім нещодавно сказав, що людині доведеться самій зблизитися з комп’ютерами, аби вижити у світі з розвиненим штучним інтелектом.

Новий проект Ірона Маска Neuralink наймовірніше буде пов’язана з нейронаукою

Фото: Laurent Gillieron/EPA

Світ нейрокомп’ютерних інтерфейсів 

Сам Маск ще у 2015-му році заснував компанію OpenAI, яка займається розробкою штучного інтелекту з вільним до нього доступом. Тож навіть найсміливіші припущення не здаються однозначно безглуздими.

Утім, аналітики великих американських видань надають перевагу більш реалістичним версіям про дослідження та розвиток нейроінтерфейсів — систем, що здатні передавати інформацію з мозку на комп’ютер. У подібних дослідженнях зазвичай ідеться про вживлення імпланта, що передбачає хірургічне втручання.

Інформацію з мозку використовують для дослідження стану людей з синдромом Туретта, депресією, епілепсією, хворобами Альцгеймера та Паркінсона. Нещодавно у Кремнієвій долині заснували компанію Kernel, яка займається саме таким — з нею і порівнють Neuralink.

Ім’я Ілона Маска викликає ажіотаж довкола будь-якої сфери бізнесу, якою він починає займатися, а його ідеї часто перетворюються на виклики для всього людства. Не дивно, що й зараз з Neuralink почали пов’язувати всі можливі футуристичні проекти. Дослідники вже використовувують нейроінтерфейси для створення детальних мап мозку, які в перспективі дозволять копіювати нейронні зв’язки, вивантажувати та завантажувати у мозок інформацію. А там неподалік уже й сполучення зі штучним інтелектом. Але про це згодом.

Скріншот з комп'ютерної гри Mass Effect: Andromeda, у якій співіснують людський та штучний інтелект

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile