Ілон Маск нібито просив Тіма Кука купити Tesla і зробити його керівником Apple. Тім Кук нібито відповів: «Йди н***й»

У новій книзі про життя американського мільярдера й засновника SpaceX і Tesla Ілона Маска стверджується, що він у 2016 році пропонував Apple купити Tesla і в обмін призначити його керівником виробника iPhone. Маск це заперечує і каже, що взагалі не хотів би бути керівником у жодній компанії.
Про це пишуть BBC і The Los Angeles Times.
Йдеться про книгу «Боротьба за владу: Tesla, Ілон Маск і пропозиція століття» журналіста The Wall Street Journal Тіма Гіґінса, який висвітлює діяльність великих ІТ-компаній. У книзі Гіґінс стверджує, що у 2016 році Маск і Кук говорили телефоном про можливість купівлі Tesla Apple — тоді виробник електрокарів переживав не найкращі часи.
За даними журналіста, Кук нібито запропонував Маску придбати Tesla. Засновник автовиробника нібито був зацікавлений, але поставив умову: «Я керівник». Кук погодився, але коли Маск уточнив, що він мав на увазі «керівник Apple», Кук сказав Маску: «Йди н***й» — і повісив слухавку.
Ще у грудні 2020 року Маск публічно заявляв, що мав наміри продати Tesla «в найтемніші часи розробки Tesla Model 3». Покупцем мав бути Apple, а вартість угоди мала становити одну десяту чинної вартості Tesla. Але Кук нібито відмовився організовувати зустріч.
На питання журналіста BBC щодо правдивості історії зі дзвінком Маск у Twitter написав, що «Кук і я ніколи не зідзвонювалися і не переписувалися один з одним». А коли Tesla справді хотіли продати Apple, «ніяких попередніх умов» угоди взагалі не висувалося. Пізніше в ще одному дописі Маск зауважив: «Я взагалі не хочу бути керівником».
Це не перший раз, коли Маск говорить про небажання перебувати на керівних посадах. У липні 2021 року під час судового слухання в Делавері Маск заявив, що «радше ненавидить» той факт, що є керівником Tesla. І додав: «Якщо чесно, я змушений [бути керівником], інакше Tesla настане гаплик».
Що стосується Тіма Кука, то той ще у квітні 2021 року в інтерв’ю The New York Times заявляв, що ніколи не говорив з Маском, але «захоплюється і поважає компанію, яку той вибудував». А журналіст Тім Гіґінс своєю чергою заявив, що історія ґрунтується на переказах людей у Tesla, яким про телефонний дзвінок розповідав сам Маск.
У 2020 році Tesla продала 499 550 автомобілів, збільшивши кількість постачань на третину, якщо порівняти з 2019 роком. Крім того, за 2020 рік її акції загалом зросли у вартості на 743%. Капіталізація компанії наразі приблизно дорівнює капіталізації 12 найбільших автовиробників світу, які займають 90% ринку авто.
- Поділитися: