Очільник російської державної компанії «Роскосмос» Дмитро Рогозін та голова американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX Ілон Маск посперечалася у Twitter щодо космічних програм Росії та США.

Причиною для суперечки стала заява Рогозіна про те, що Москва планує знизити ціни на послуги запуску ракет на понад 30%, аби таким чином боротися з «недобросовісною конкуренцією» зі сторони американських компаній.

Голова «Роскосмосу» написав, що ринкова ціна запуску SpaceX — 60 мільйонів доларів, тоді як NASA платить за ці послуги мінімум у півтора раза більше.

Ілон Маск на такі заяви відповів у Twitter, що головна проблема російських ракет у тому, що їх взагалі не можна використовувати повторно. Водночас ракети SpaceX є багаторазовими у 80% випадків.

«Це актуальна проблема», — зауважив Ілон Маск.

На цьому суперечка не закінчилася. Рогозін згодом назвав слова Маска «цинізмом і лицемірством».

«Замість чесної боротьби на ринку космічних запусків вони лобіюють санкції проти нас і безкарно використовують демпінг», — написав голова «Роскосмосу».

Нагадаємо, компанія Ілона Маска SpaceX планує у травні виконати перший політ з екіпажем. Космічний корабель SpaceX Draw Dragon з екіпажем мають доставити на МКС ракетою Falcon 9.

Перший в історії пробний запуск Crew Dragon відбувся 2 березня 2019 року з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді. На борту корабля перебував манекен на прізвисько Ріплі. 3 березня Crew Dragon успішно пристикувався до МКС.

Раніше ми повідомляли, що NASA не планує продовжувати контракт з Росією, таким чином відмовляючись від російських «Союзів», на яких американські астронавти літали на МКС останні роки. В майбутньому космонавтів на Міжнародну космічну станцію має доставляти Crew Dragon. Зазначимо, що після закриття американської програми «Шаттл» російські компанії «Енергія» та «Роскосмос» були монополістами на ринку пілотованих польотів.

Поділитись: