Астронавти NASA Даг Херлі та Боб Бенкен ознайомлюються з космічним кораблем SpaceX Draw Dragon, який доставить їх до Міжнародної космічної станції у межах комерційної програми NASA
Фото:

NASA

Компанія Ілона Маска SpaceX планує у травні виконати перший політ з екіпажем.

Про це повідомляє The Verge.

SpaceX планує доставити астронавтів NASA Боба Бенкен й Дага Херлі до Міжнародної космічної станції.

Космічний корабель SpaceX Draw Dragon з екіпажем мають доставити на МКС ракетою Falcon 9.

Поки що NASA і SpaceX планують виконати запуск не раніше середини-кінця травня, однак якщо поточні обмеження, пов'язані з коронавірусом, залишиться у силі протягом наступних кількох місяців, можливо, запуск доведеться перенести.

Нагадаємо, перший в історії пробний запуск Crew Dragon відбувся 2 березня 2019 року з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді. На борту корабля перебував манекен на прізвисько Ріплі. 3 березня Crew Dragon успішно пристикувався до МКС.

Раніше ми повідомляли, що NASA не планує продовжувати контракт з Росією, таким чином відмовляючись від російських «Союзів», на яких американські астронавти літали на МКС останні роки. В майбутньому космонавтів на Міжнародну космічну станцію має доставляти Crew Dragon. Зазначимо, що після закриття американської програми «Шаттл» російські компанії «Енергія» та «Роскосмос» були монополістами на ринку пілотованих польотів.

Поділитись: