З часу боїв в Іловайську минув рік, проте в місті майже нічого не змінилося. Люди живуть у напівзруйнованих будинках з пробитими дахами й без шибок.

Самопроголошена влада не допомагає ані грошима, ані будівельними матеріалами. Єдине, на що місцеві можуть розраховувати — російська гуманітарка, яку роздають тут раз на місяць. Пенсії почали платити навесні, в російських рублях, але цих грошей заледве вистачає на харчі.

В Іловайськ зрідка приїжджають міжнародні гуманітарні місії, проте здебільшого обіцяють, а реальної допомоги не дають.

Люди по-різному згадують події минулого року — хтось каже, що сили АТО, які контролювали частину міста, ставилися до місцевих нормально, інші розповідають про мародерство та жорстоке поводження. Комусь просто не пощастило опинитися не в тому місці не в той час, як от Олександру.

З 88-го року він має інвалідність, через травму у нього в голові встановлена пластина. Незважаючи на вади здоров'я, помітні неозброєним оком, бійці батальйону "Донбас",які базувалися у школі поблизу, затримали його за підозрою у співпраці з бойовиками. Кілька годин допитували і били, потім  — відпустили.

Саму школу ремонтують за російські гроші — зробили новий дах, вставили вибиті шибки. Привезли нові меблі, підручники та шкільне приладдя. У вересні діти підуть на навчання. Про жорсткі бої у серпні 2014 року тут досі нагадують потріскані стіни, ампули знеболювальних, розкидані на підлозі у спортзалі, де було укриття та військовий шпиталь, та дитячі кубіки, викладені у формі українського прапора.

/ відео Громадського ТБ

Поділитись: