Член президії опозиційної Координаційної Ради Білорусі Павло Латушко після інавгурації Олександра Лукашенка назвав його «президентом ОМОНу» та закликав білорусів вийти на безстрокову «акцію непокори».

Про це Координаційна рада написала в Instagram.

У повідомленні вказано, що Латушко та Координаційна рада «вкрай обурені самоінавгурацією Лукашенка». Наголошують: вона відбулася таємно та засекречено, у вузькому колі «похапцем звезених чиновників, що більше нагадувало сходку для коронації злодія в законі».

Латушко назвав Лукашенка «президентом ОМОНу, який б’є людей на вулицях» та закликав білорусів вийти на безстрокову акцію протесту. 

Що сталося?     

Сьогодні, 23 вересня, у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, фактично він офіційно вступив на посаду президента.

На церемонію інавгурації запросили кілька сотень людей. Серед них — вищі посадовці, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських ЗМІ, діячів науки, культури та спорту.

Поклавши праву руку на Конституцію, Лукашенко склав присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила йому посвідчення президента Білорусі.

А що це за Координаційна рада?

Її створили 18 серпня. Мета ради — мирна передача влади від поки ще чинного президента Олександра Лукашенка до Світлани Тіхановської (яку опозиція вважає справжньою переможницею виборів). Туди ввійшли понад три десятки людей, зокрема, довірена особа Тіхановської Ольга Ковалькова, Нобелівська лавреатка з літератури Світлана Алексієвич, глава правозахисного центру «Вясна» Алесь Беляцький, ексміністр культури Білорусі Павло Латушко, економісти, письменники, юристи тощо.

Члени ради наголошували, що вони хочуть подолати кризу в Білорусі й не ставлять собі за мету зміну конституційного ладу чи зовнішньополітичного курсу.

Поділитись: