У Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Тепер він офіційно вступив на посаду президента.

Про інавгурацію повідомило державне інформагентство «БелТА».

На церемонію інавгурації запросили кілька сотень людей. Серед них — вищі посадовці, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських ЗМІ, діячів науки, культури та спорту.

Відповідно до Конституції Білорусі, президент вступає на посаду після складання присяги такого змісту: «Вступаючи на посаду президента Республіки Білорусь, урочисто присягаюся вірно служити народу Республіки Білорусь, поважати й охороняти права і свободи людини та громадянина, дотримуватися і захищати Конституцію Республіки Білорусь, свято і сумлінно виконувати покладені на мене високі обов'язки».

Поклавши праву руку на Конституцію, Лукашенко склав присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила йому посвідчення президента Білорусі.

Яка ситуація в Білорусі?

Протести тривають вже понад місяць — з 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім велика частина білорусів, незгодна з такими результатами (через фальсифікації на дільницях), розпочала протести.

Вони вважають переможницею виборів опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську. Вона під тиском білоруської влади була змушена виїхати в Литву.

Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки й знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих. 

Недільні акції — «Марші єдності» — збирають щонайменше кількадесят тисяч людей у центрі Мінська. Протести регулярно відбуваються в різних містах країни, страйкують і на білоруських підприємствах.

19 вересня силовики затримали 400 людей. Перед автозаками утворилися черги. Частину затриманих відпустили на місці, оскільки для них закінчилося місце. Коли автозаки переповнилися, силовики поїхали, але потім вернулися і продовжили затримання. 

Пізніше автори телеграм-каналу Nexta Live опублікували дані 1003 силовиків та правоохоронців Білорусі, нібито причетних до затримань людей на акціях протесу. У відомстві грозилися покарати причетних до зливу.

Поділитись: