У липні 2019 року ціни в Україні впали на 0,6% проти попереднього місяця, однак порівняно з липнем минулого року зростання цін склало 9,1%. У Національному банку пояснюють це несприятливими погодними умовами, що вплинули на врожай та скороченням поголів’я корів.

Про це йдеться у коментарі Нацбанку щодо інфляції в Україні.

Так, у липні 2019 року проти липня попереднього року ціни на сирі продукти харчування зросли на 10,3%.

«Через несприятливі погодні умови стрімкіше дорожчали огірки, помідори, кабачки, баклажани. Також і надалі знижувалися темпи падіння цін на яблука», — повідомили у НБУ.

Там зазначають, що через скорочення поголів'я худоби та високий зовнішній попит в Україні зростали ціни на усі види сирого м'яса та молочну продукцію.

«Крім того, очікування гіршого врожаю цукрових буряків в Україні та підвищення світових цін зумовили подорожчання цукру», — додали у Нацбанку.

Там зазначають, що порівняно з липнем попереднього року зростання тарифів склало 15,5%, а зростання цін на залізничні перевезення дещо пришвидшилося. Водночас, ціни на пальне в Україні впали проти цін у липні минулого року. Зокрема завдяки низькому курсу валют та низьким цінам на нафту на світових ринках.

Нагадаємо, що у липні ціни в Україні впали на 0,6% порівняно з попереднім місяцем, у червні — впали на 0,5%, у травні — зросли на 0,7%, а у квітні —  зросли на 1%

Місячна інфляція в Україні за березень складала 0,9%. Таким чином за місяць ціни пришвидшили своє зростання на 0,1 відсоткового пункти.

Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%.

За підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Поділитись: