Економіка / Ціни

Інфляція в Україні сповільнилась до 9,2% за рік — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Ціни/Інфляція в Україні сповільнилась до 9,2% за рік — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Зростання цін у січні 2019 року становило 9,2% проти січня 2018 року, повідомили у Нацбанку. Там вважають, що інфляція в Україні сповільнюється та складе 5% на рік у 2020 році.

Зокрема, у Нацбанку підрахували, що на зростання цін у січні найбільше вплинули ціни на овочі, а також зростання тарифів на опалення.

«Зростання цін на сирі продукти харчування у січні прискорилося (до 4,0% у річному вимірі). З одного боку, й надалі швидкими темами дорожчали овочі борщового набору через несприятливі погодні умови для зберігання овочів та борошно — під впливом зростання цін на зовнішніх ринках. З іншого боку, завдяки гарному врожаю продовжували дешевшати фрукти. Крім того, суттєво знизилися ціни на яйця», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

Крім цього, там зазначають, що у січні знизилися ціни на пальне на 1,9%. Зокрема через падіння світових цін на енергоресурси — нафти та газу.

Нагадаємо, що у січні 2019 року ціни зросли на 1% порівняно з груднем 2018 року.

За підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Там очікують, що у 2019 році вони мають зрости на 6,3%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Пов`язані новини