Фото інформаційного агентства Associated Press до і після інциденту через редагування, внаслідок якого з нього зникла єдина темношкіра дівчина — активістка з Уганди Ванеса Накате
Фото:

Vanessa Nakate/Twitter

Агентство Associated Press відредагувало свою фотографію з кліматичними активістами зі Всесвітнього економічного форуму в Давосі таким чином, що з нього зникла темношкіра дівчина. Вона заявила, що це расизм — інформагентство вибачилося й виправило фото.

Про це повідомляє BuzzFeed.

На оригіналі фото, яке зробив кореспондент AP після пресконференції кліматичних активістів у Давосі, було п’ятеро дівчат, серед яких — і Ванеса Накате з Уганди. Однак агенція оприлюднила фото, на якому дівчини вже не було.

Коли Ванеса помітила це, то написала пост у Twitter: «Мене вирізали з цього фото! Чому?»

У коментарі BuzzFeed вона сказала, що була дуже засмучена, коли дізналася про ситуацію.

«Я плакала, оскільки було сумно не лише через те, що це расизм — мені було сумно через усіх людей із Африки. Це показує, як нас цінують. Мені було дуже боляче. Це найгірше, що я бачила за своє життя», — цитує Накате видання.

Підтримку дівчині висловила й 17-річна екоактивістка Ґрета Тунберґ, яка теж присутня на фото.

«Мені так шкода, що з тобою так повелися… ти остання, хто на це заслуговує! Ми дуже вдячні тобі за те, що ти робиш, і любимо й підтримуємо тебе!» — написала вона у Twitter.

Пізніше Associated Press вибачився за непорозуміння. «Жодного лихого наміру в нас не було. АР постійно публікує отримані фото, і коли ми отримали додаткові зображення з місця події, ми оновили свою статтю. АР опублікувало низку фото Ванеси Накате», — повідомив речник інформагентства BuzzFeed.

Поділитись: