Іноземці зменшили інвестиції в державний борг України, але кошти не виводять — Нацбанк
Іноземні інвестори зменшили темпи нарощення своїх інвестицій у державні боргові цінні папери України через що зменшився притік валюти до країни. Водночас свої кошти вони з України не виводять.
Про це повідомили представники монетарного комітету Національного банку під час засідання, присвяченого встановленню облікової ставки в Україні, йдеться у прес-релізі за підсумками засідання.
«Утім, в останні тижні приплив коштів нерезидентів в державні облігації призупинився. Нерезиденти не нарощували свій портфель, хоча і не виводили інвестиції з України. Гроші, отримані від погашення короткострокових паперів, вони вкладали в інші випуски ОВДП, але вже на довші строки», — повідомили у Нацбанку.
Через зменшення інвестицій іноземців у державний борг України Нацбанк не став зменшувати облікову ставку більш радикально — на 1%, а зменшив її на 0,5% — до 16,5% річних.
5 вересня Нацбанк зменшив облікову ставку в Україні до 16,5% річних. 18 липня облікову ставку в Україні знизили з 17,5% до 17% річних.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
- Поділитися: