У рейтингу найдорожчих для життя міст у світі для іноземців третій рік поспіль лідирує Гонконг — особливий адміністративний район Китаю. Водночас Київ за рік «стрибнув» із 150-го на 106-те місце.

Про це йдеться в дослідженні компанії Mercer, яка 26 років поспіль складає рейтинг найдорожчих для життя міст для іноземців.

Після Гонконгу на другому місці розташувався Ашгабад, столиця Туркменістану. На третьому й четвертому місці, як і минулоріч, — японська столиця Токіо й швейцарський Цюрих. А от Сінгапур, який у 2019 році був на третьому місці, в 2020-му опустився до п’ятого місця.

Київ у цьогорічному рейтингу опинився на 106-му місці, розділивши його з німецьким Гамбургом і столицею Португалії Лісабоном. Водночас у 2019 році столиця України посідала 150-ту сходинку.

До речі, найдешевше життя у світі — у Ташкенті (столиця Узбекистану), Бішкеку (столиці Киргизстану), Тунісі (столиці однойменної країни) та Віндгуку (столиця Намібії).

Mercer складає рейтинги на основі порівняння цін на понад 200 товарів і послуг у 209 містах світу на п’яти континентах. Зокрема, враховується вартість оренди житла, ціни на транспорт, харчування, алкоголь, тютюн, одяг і взуття, товари для дому, дозвілля й відпочинок.

Водночас компанія зауважила, що дані для рейтингу 2020 року збирала в березні, тобто до того, як пандемія коронавірусу цілковито вплинула на світову економіку.

Поділитись: